D4R7

Polícia vzniesla ďalšie obvinenia v súvislosti s výstavbou D4R7

Partneri sekcie:

Zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi obvinili aj spoločnosť D4R7 Construction.

Polícia vzniesla ďalšie obvinenia v súvislosti s výstavbou D4R7 v Bratislave. Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky vzniesol obvinenie zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi spáchaného formou spolupáchateľstva 48-ročnému občanovi Španielskeho kráľovstva Juanovi J. B. S. a 53-ročnému občanovi Nemeckej spolkovej republiky Michaelovi H.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, policajný vyšetrovateľ tiež vzniesol obvinenie zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi spoločnosti D4R7 Construction s.r.o.

„Obvinení ako konatelia spoločnosti nekonali v rámci svojej riadiacej činnosti pri rozhodovaní s náležitou starostlivosťou,“ vysvetlil policajný hovorca a dodal, že obaja obvinení od presne nezisteného času od začiatku roka 2018 najneskôr do konca roka 2018 v Bratislavskom kraji pri výstavbe telesa diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R zhodnocovali odpad v celkovom množstve 507,020 tony, ktorý pochádzal z výkopových prác výstavby AS Mlynské nivy.

„Uvedenú činnosť vykonávali spôsobom takzvaného materiálového zhodnocovania odpadu, jeho využitím na povrchovú úpravu terénu pri výstavbe telesa komunikácie, pričom tak konali bez udeleného súhlasu príslušného orgánu štátnej správy,“ doplnil Szeiff.

Obvinení tak nakladali s odpadom v rozpore so zákonom, ktorý následne ponechali na dotknutých miestach ako súčasť stavby telesa komunikácie. „Týmto konaním spáchali vyššie uvedený skutok v rozsahu zhruba 7 757 406 eur,“ skonštatoval hovorca polície. V prípade preukázania viny hrozí za takéto konanie trest odňatia slobody od troch do ôsmich rokov. Obvinení sú stíhaní na slobode.

SITA