AKU tehly HELUZ pre pokojné bývanie

Partneri sekcie:

Akustický komfort v domácom prostredí je dôležitý najmä preto, že ide o miesto, kde by sme mali mať ideálne podmienky na odpočinok, a to vrátane tých zvukových.

Rušiť by nás nemali zvuky zvonku, od susedov ani z vedľajších miestností vo vlastnom byte či dome. Dlhodobé vystavenie nadmernému hluku môže viesť k zdravotným ťažkostiam rôznej povahy od podráždenosti, neschopnosti koncentrácie cez nekvalitný spánok, bolesti hlavy až po srdcové problémy a poruchy imunitného systému.

Preto začal HELUZ na priečky medzi miestnosťami vyrábať akustické tehly HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená, ktoré vďaka vloženej minerálnej vlne okrem výbornej zvukovej izolácie (vzduchová nepriezvučnosť Rw = 57 dB) redukujú aj prenos konštrukčného hluku. Ide o revolučný produkt – pri hrúbke iba 21 cm dosahuje zvukovo-izolačnú kvalitu klasickej tridsiatky.

HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená
HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená | Zdroj: HELUZ

„Vďaka unikátnej konštrukcii tehlového bloku na vnútorné murivo – dve tvarovky spojené minerálnou vlnou – sa tak pri tehle HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsenej dosiahol ekvivalent správania dvojitej konštrukcie. Okrem výbornej zvukovej izolácie (vzduchová nepriezvučnosť Rw = 57 dB) zároveň dochádza k významnej redukcii prenosu konštrukčného hluku. Výrazne lepšie sú aj tepelnoizolačné vlastnosti steny, o 45 % lepší súčiniteľ tepelnej vodivosti a súčiniteľ prestupu tepla podstatne obmedzí unikanie tepla z vykurovaného bytu do chladnejších priestorov,“ konštatuje Ing. Filip Bosák, manažér technického poradenstva spoločnosti HELUZ.

Hluk v byte s AKU tehlou HELUZ vs. hluk v byte bez nej https://www.youtube.com/watch?v=Bc2KsgUfU4c