Zrekonštruovaný skatepark v Žiline.
Galéria(4)

Vynovený areál skateparku v Žiline otvorili pre verejnosť

Vynovený areál skateparku pri Vodnom diele Žilina vo štvrtok otvorili pre verejnosť. Ako informovala Katarína Gazdíková zo žilinskej radnice, investovalo sa do toho 170-tisic eur. Športový areál bol z dôvodu havarijného stavu uzavretý od minulého roka. Radnica v spolupráci s Nadáciou Kia Slovakia obnovila areál skateparku pri Vodnom diele Žilina, ktorý je od tohto týždňa otvorený pre všetkých. 

Po uzavretí športoviska sa odstránili všetky pôvodné prvky. Jedným z prvých krokov preto bola výroba oceľových nosných konštrukcií, ich dovezenie, osadenie a zmontovanie na stavbe.

Plochu následne doplnili impregnovaná drevená výstuhová vrstva, zábradlia a pojazdová plocha. Na financovaní rekonštrukcie skateparku sa podieľalo mesto sumou 112 489,40 eur a Nadácia Kia Slovakia sumou 58-tisíc eur. Vynovený priestor bude slúžiť nadšencom rôznych športových aktivít ako skateboarding, inline korčuľovanie, jazda na BMX bicykloch a kolobežkách.

Zrekonštruovaný skatepark v Žiline.
Zrekonštruovaný skatepark v Žiline. | Zdroj: FB/Mesto Žilina

„Areál skateparku sa tešil obľube naprieč celými generáciami vyznávačov freestyle športov. Verím, že vďaka tejto rekonštrukcii nadviaže na svoju povesť z minulosti a športové vyžitie tu nájdu všetci bez rozdielu, deti, mládež i dospelí,“ povedal primátor mesta Žilina Peter Fiabáne.

Skatepark mesta Žilina s celkovou rozlohou približne 800 m2 vznikol ešte v roku 2011. Odvtedy si získal viacero priaznivcov. Po zistení nevyhovujúceho technického stavu bola však nevyhnutná jeho kompletná obnova, ktorá si v októbri 2023 vyžiadala zatvorenie. Rekonštrukcia areálu trvala takmer do konca marca tohto roka.

Areál parku prevádzkuje Správa športových zariadení mesta Žilina. Partnerom projektu je Nadácia Kia Slovakia, ktorá sa na realizácií aj finančne podieľala.

Zrekonštruovaný skatepark v Žiline.
Zrekonštruovaný skatepark v Žiline.
Zrekonštruovaný skatepark v Žiline.