Rozsiahla bytová výstavba v Banskej Bystrici
Galéria(1)

Rozsiahla bytová výstavba v Banskej Bystrici

V rámci projektu Graniar sa v banskobystrickej mestskej časti Nad amfiteátrom postavia nadštandardné rodinné a bytové domy. Výstavba sa bude realizovať vo viacerých etapách. Celkovo sa pripravuje vybudovanie 24 voľne stojacich rodinných domov, 36 rodinných domov v radovej zástavbe, 13 bytových domov a 6 kaskádových bytových domov.

Po prvých dvoch etapách, ktorých ukončenie sa plánuje do roku 2009, by mali byť kompletne hotové všetky rodinné domy a tiež dva bytové domy. Pozemok pripravený na výstavbu má rozlohu 73 400 m2 a vďaka tomu, že je situovaný nad mestom, ponúka výhľad nielen na vrch Urpín a pohorie Nízkych Tatier, ale aj na centrum Banskej Bystrice. Od centra je vzdialený asi päť minút jazdy autom, pričom v jeho blízkosti sú nákupné strediská, športové centrá i zdravotnícke zariadenie.

Rodinné domy budú jednoposchodové, s možnosťou podpivničenia a využitia obytného podkrovia. Bytové domy majú byť troj- až päťpodlažné. Projekt ráta so zachovaním atraktívnych priehľadov na historické jadro. V južnej časti, pri vstupe na dané územie, budú situované kaskádové bytové domy, ktoré vytvoria prepojenie medzi existujúcou bytovou zástavbou na Školskej ulici a ulici Na Graniari. Objekty vybavenosti na východnej strane – motorest a telocvičňa – budú slúžiť zároveň aj ako protihluková bariéra. Parkovanie zabezpečia nadzemné a podzemné parkovacie plochy, parking garáže pri bytových domoch, ako i garáže na pozemkoch rodinných domov.

Zdroj: TECHNOTRADE INVEST,  spol.  s r. o.
Vizualizácia: AMŠ Partners, s. r. o.