RSc. študijný program – spôsob, ako sa z bežného makléra prepracovať k realitnej elite

Slovenska realitná akadémia otvára už po deviatykrát prestížny študijný program RSc., ktorý je v realitnom biznise uznávaný ako najvyššie možné vzdelanie pre realitných profesionálov na Slovensku. Absolventi získajú kariérny titul RSc. (Real estate Consultant), ktorý sú oprávnení používať za menom a vďaka ktorému sú medzi klientmi ľahko rozpoznateľní.

RSc PR clanok hlavna foto

Ak sa realitný maklér chce pustiť do náročných obchodných prípadov a získať významných klientov, nestačí mu, aby mal len základne znalosti z realitného sprostredkovania. Mal by sa orientovať aj v oblastiach ako sú právo, stavby, kataster, financovanie nehnuteľností či dane. RSc. ako jedinečný študijný program svojho druhu na Slovensku komplexne pripravuje realitných sprostredkovateľov práve v týchto témach.

Podľa Mgr. Radovana Krajňáka, RSc., majiteľa realitnej kancelárie Garant Real a absolventa programu, je aj po 12-ročnej praxi v oblasti realít toto štúdium veľkým prínosom. „Jeho súčasťou sú témy, ktorým sa makléri nevenujú na dennodennej báze. Prináša širší prehľad a hlbší rozmer problematiky realitného trhu,” tvrdí Krajňák, ktorého realitná kancelária tento rok získala ocenenie Realitnej únie SR – Realitná kancelária roka 2019 za Východoslovenský región.

Absolventi získajú kariérny titul RSc.

RSc. program využíva oxfordský systém vzdelávania, ktorého súčasťou je riešenie prípadových štúdií (case studies), prezenčné štúdium a samoštúdium. Tajomník Realitnej únie SR a jeho spolutvorca JUDr. Mojmír Plavec , RSc. odporúča štúdium najmä pokročilejším realitným maklérom a investorom. „Je to úvodný krok k väčším a finančne zaujímavejším obchodným príležitostiam, ktoré realitný trh ponúka,” vysvetlil.

Počas 4 mesiacov získajú študenti programu vedomosti z oblastí, ktoré zahŕňajú dokopy až 90 rôznych tém zoradených v 4 dvojdňových moduloch (reality, právo, kataster nehnuteľností, dane, financie, stavebné znalosti a pod.).

„Prínosom kurzu je skutočnosť, že prednášajúci sú špičky vo svojich oboroch a poskytli nám skúsenosti z praxe,“ hovorí ďalší z absolventov, konateľ spoločnosti MTS reality Ing. Peter Matis, RSc.

tudijný program RSc.

Odborným garantom RSc. programu je prof. Ing. Dušan Majdúch, PhD., bývalý dekan Stavebnej fakulty STU v Bratislave a predseda Slovenskej komory stavebných inžinierov, emeritný profesor Ústavu súdneho znalectva STU v Bratislave.

„Som nesmierne rád, že realitní profesionáli majú možnosť študovať tento komplexný program a vďaka nadobudnutým vedomostiam vytvárať na Slovensku skutočnú elitu realitných sprostredkovateľov,” dodal Majdúch, osobnosť architektúry a stavebníctva 2019.

Chcete aj vy patriť k realitnej elite ? Ďalší RSc. program otvárame 25. októbra 2019. Prihlásiť sa môžete už teraz na www.sora.sk/rsc.

ZDROJ: PR článok spoločnosti REALITNÁ ÚNIA SLOVENSKEJ REPUBLIKY