/ Biznis /

Pobočky Arcadis v Česku a na Slovensku zmenili majiteľa. Prešli do rúk súčasného tuzemského manažmentu a menia svoj firemný názov na Grinity

Zdroj: Grinity

Arcadis, medzinárodná poradenská spoločnosť zameraná na stavebníctvo, životné prostredie a udržateľný rozvoj, sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie na trhoch v Česku a na Slovensku.

So súčasným vedením dcérskej spoločnosti Arcadis Czech Republic, s.r.o., sa zároveň dohodla na manažérskom odkúpení spoločnosti vrátane prevzatí všetkých obchodných aktivít a projektov. Spoločnosť, ktorá je na slovenskom trhu známa účasťou na takých významných projektoch ako bratislavská Pradiareň, bytový komplex Nuppu či Zwirn, bude odteraz pôsobiť pod názvom Grinity. Majiteľmi spoločnosti Grinity sa stali dlhoroční členovia vrcholového manažmentu Arcadis.

„Meníme iba názov spoločnosti. Prevzali sme kompletné lokálne klientske a projektové portfóliá spoločnosti Arcadis. Všetky záväzky voči klientom budú dodržané a naša spolupráca sa bude môcť naďalej dynamicky rozvíjať. Naši zamestnanci, ktorých je v Prahe a Bratislave viac ako 100, tak v spoločnosti naďalej zostávajú a pokračujú v práci na svojich projektoch. Zároveň budeme pokračovať aj v úspešnej spolupráci so spoločnosťou Arcadis na prebiehajúcich, ako aj nových projektoch v ČR, SR a v regióne CEE. Zakladáme si na vysokej kvalite služieb na medzinárodnej úrovni, ktoré poskytujeme v projektovej príprave a pri riadení stavieb, na trvalej udržateľnosti projektov a ESG poradenstve, ako aj na technických a environmentálnych auditoch, riadení zmluvných vzťahov a nárokov, stavebných nákladov či technických konzultáciách a dozore. Spolupracujeme s významnými lokálnymi aj zahraničnými klientmi, ktorí podnikajú nielen na českom a slovenskom realitnom trhu,“ uviedol Marian Heckl, dlhoročný vedúci organizačnej zložky spoločnosti na Slovensku.

Grinity stavia na osvedčených hodnotách firemnej kultúry a wellbeingu. Spoločnosť bude naďalej vytvárať a interne zdieľať špičkové know-how v oblasti stavebného poradenstva a ponúkať svojim zamestnancom možnosť podieľať sa na významných tuzemských a zahraničných projektoch. Spoločnosť zostáva na súčasnej adrese v centre Prahy, rovnako si ponecháva sídlo organizačnej zložky v Bratislave.

Zdroj: Grinity s.r.o., organizačná zložka Slovensko

KategórieBiznisZnačky