Via Jasná – apartmány so štýlom
Galéria(5)

Via Jasná – apartmány so štýlom

Pred niekoľkými týždňami sa v obci Demänová začalo s výstavbou luxusných apartmánových domov. Osadenie stavby do prostredia, ako aj architektúra, interiér či funkčná náplň investičného zámeru sú výsledkom premyslených krokov a dôkladných analýz. Originálna stavba, v harmónii s okolitým prostredím, ponúka plnohodnotnú a dlhodobú rekreáciu počas celého roka.

 

„O výbere lokality rozhodli predovšetkým široké možnosti letných a zimných aktivít v pôsobivej prírode neďaleko lyžiarskeho strediska Jasná, vodnej nádrže Liptovská Mara či iných rekreačných zariadení. Naša spoločnosť sa snažila vytvoriť funkčný objekt, ktorý je vzhľadom na potreby návštevníkov schopný celoročnej atraktivity,“ vysvetľuje koncepciu investície Ing. Peter Miškóci, konateľ firmy K 33, s. r. o. „Preto sme rozšírili funkciu bývania aj o iné služby, napríklad reštauráciu či wellness.“

Okolie ako inšpirácia

K atraktivite územia prispieva okrem prírodného okolia aj blízkosť obecného parku či zrekonštruovanej historickej kúrie. Architektonická koncepcia projektu Via Jasná sa vyznačuje jednoduchosťou, funkčnosťou a zároveň vycibreným zmyslom pre estetiku a detail. „Finálna verzia projektu vzišla z niekoľkých variantov riešenia, od tradičného až po moderný dizajn. No nakoniec sme sa rozhodli pre zlatú strednú cestu symbiózy moderného a tradičného,“ podotýka Peter Miškóci. Architektúru charakterizujú pomerne čisté, nekomplikované hmoty, výrazne akcentované členením striech. Tie v mnohom pripomínajú dynamiku tatranského pohoria. Pri riešení fasád sa dostali k slovu tradičné prírodné materiály – drevo a kameň. Kombinácia prírodných materiálov s neutrálne pôsobiacim sklom dodáva architektúre moderný ráz, ktorý však nedominuje okolitému prostrediu, skôr sa stáva jeho prirodzenou súčasťou.

Osobitým štýlom sa vyznačuje aj interiér, ktorý pôsobí moderným dojmom, a pritom obsahuje niektoré tradičné prvky dreveného zrubu. Dizajn interiéru je riešený vo viacerých materiálových a farebných variantoch. Nájdu si tu miesto nielen drevené a kamenné obklady, ale aj klasická dlažba či omietky.

Celoročný relax

Rekreačný komplex sa skladá z dvoj- a trojpodlažného stavebného objektu, ktorý disponuje 41 luxusnými apartmánmi. Prvá, väčšia budova pozostáva z apartmánových štúdií a jednoizbových mezonetových apartmánov buď s lodžiami, alebo bez nich. Výmera štúdií sa pohybuje okolo 26 štvorcových metrov, pri mezonetoch je to približne od 40 do 45 štvorcových metrov. Apartmány v radovej zástavbe sú priestrannejšie, ich priemerná výmera je 114 štvorcových metrov.

Okrem obývacej funkcie disponuje objekt aj ďalšou funkčnou náplňou, ktorá je situovaná v suteréne a na prízemí. Centrum wellness, umiestnené v suteréne, je vybavené tromi saunami – infra, suchou a mokrou. Odpočinková časť bude mať k dispozícii maséra a dva bazény typu jakuza. Nechýba ani detský kútik, priestor so špeciálnym výhrevným systémom, ktorý do rána vysuší mokré lyžiarky, či odkladacie priestory na úschovu bicyklov a lyží. Interiér prízemia je prepojený s exteriérom veľkou terasou, ktorá vychádza z priestorov reštaurácie. Pre návštevníkov je pripravený obchod so športovými potrebami, ako aj nočný bar s diskotékou. Projekt myslí aj na bezbariérovosť priestoru – zabezpečí ju výťah, pričom jedna izba na prízemí je špeciálne upravená pre zdravotne hendikepované osoby.

Druhú budovu charakterizujú priestranné radové apartmány so samostatným vchodom. Prízemie každej apartmánovej jednotky disponuje garážou a zasklenou izbou s kozubom, ktorú možno počas letných dní otvoriť, a tým prepojiť s vonkajším prostredím. Prvé podlažie má status obývacieho priestoru s kuchyňou a na druhom sa nachádza spálňa.

Súčasťou riešenia apartmánového komplexu sú nielen vonkajšie parkovacie plochy, ale aj riešenie vnútorného priestoru medzi budovami. Ten je ponímaný ako zelená plocha s detským ihriskom a už spomínanou reštauračnou terasou.

Projekt by mal byť dokončený v októbri 2009. Po ukončení stavebných prác bude komplex spravovať správcovská spoločnosť, ktorá zabezpečí prevádzku a prenájom časti apartmánov. Časť apartmánov je určená na priamy predaj. Finančných partnerom developera je spoločnosť CYFORM INVESTMENTS Ltd. so sídlom na Cypre, ktorá má bohaté skúsenosti s projektmi apartmánových domov v zahraničí.

Via Jasná

Názov projektu: Via Jasná
Charakteristika: apartmánové domy
Miesto:  Demänová, okr. Liptovský Mikuláš
Developer: K 33, s. r. o., Bratislava
Autori: Ateliér BDM Liptovský Mikuláš
Interiér: Ing. arch. Juraj Ondreáš
Predaj: K 33, s. r. o, Bratislava, RK Spirit Liptovský Mikuláš
Celková výmera pozemku: 2 675 m2
Zastavaná plocha: 1 500 m2
Obytná plocha: 2 318 m2
Obchody a priestory na voľný čas a zábavu: 975 m2
Športové priestory: 212 m2
Plochy zelene: 500 m2
Parkovacie priestory: cca 200 m2
Projektová dokumentácia: stavebné povolenie
Začiatok výstavby: apríl 2008 – už sa začalo stavať
Ukončenie výstavby: október 2009
Predpokladané celkové náklady: cca 120 miliónov

(mt)
Vizualizácie: K33, s. r. o.