Dekoratívne lampášiky

Romantika na záhrade: Vytvoríte ju osvetlením

Blížiace sa leto nás láka vyjsť von a posedieť v záhrade. Romantické osvetlenie dodá príjemnú atmosféru, zdôrazní niektoré prvky v záhrade a pomôže pri orientácii. Dôležité je ale zvoliť správne osvetlenie.Osvetliť nočnú záhradu môže pôsobiť romanticky a dodá záhrade inú atmosféru, než cez deň. Navyše je to praktické a záhradné svietidlá, lampášiky alebo lucerny uľahčujú orientáciu a zvyšujú bezpečnosť.

Výber správneho osvetlenia

Než pôjdete do obchodu kúpiť kovové lampáše alebo závesné záhradné svietidlá, myslite na to, že musia byť odolné voči vonkajším vplyvom, najmä vode a prachu. Vždy preto vyberajte len z tých, ktoré sú určené pre vonkajšie prostredie. Mieru odolnosti zistíte z označenia IP a čísla za ním, platí, že čím vyššie číslo, tým lepšia odolnosť.

Elektrické alebo solárne?

Pri výbere záhradného osvetlenia môžete zvoliť elektrické alebo solárne. Obe majú výhody aj nevýhody, no pri voľbe solárneho vám odpadne práca so zavedením elektroinštalácie a navyše ušetríte náklady za energie.

záhradné osvetlenie
Zdroj: Pexels.com

Výhody solárnych lámp

Solárne svietidlá sú vhodné pre každú záhradu. Ich hlavnou výhodou je to, že využívajú slnečnú energiu a nemusíte v záhrade robiť elektrické rozvody. Je tiež veľmi jednoduché ich premiestniť z miesta na miesto.

Vytvorte romantickú atmosféru

Správnou voľbou typu svietidla si na záhrade vytvoríte príjemnú romantickú atmosféru. Na výber dnes máte veľa dizajnových kúskov.
Dekoratívne lampášiky – vhodné na záhradnú párty aj na vytvorenie romantiky. Stačí och rozvešať napríklad na strom. Voliť môžete kovové lampáše ale tiež papierové či drevené.
Závesné záhradné svietidlá – prítmie a tmavé kúty sú skvelým miestom, kde využijete závesné záhradné svietidlá. Zvoliť môžete boho dizajn alebo orientálne lucerny či štýlové bambusové lampy.
Záhradné stojace lampy – zvoľte nižšie záhradné stojanové lampy na osvetlenie cestičky alebo väčšie rustikálne stojanové svietidlá, ktoré vyniknú pri osvetlení terasy.
Lampáše a lucerny – položte ich na stôl alebo rozmiestnite okolo cestičky. Záhrada získa nádych romantiky aj tajomna.

Lampášik
Zdroj: Pexels.com

Buďte kreatívny

Ak vám rozpočet nedovolí siahnuť po kúsku, ktorý by ste chceli, buďte kreatívny a svetlo si vyrobte. Využiť môžete napríklad staré cylindre z lampy po babke alebo obyčajné sviečky, ktoré dáte do pohára. Využiť môžete aj nepoužívané hula hoop obruče, ktoré stačí obmotať LED svetelným drôtikom.

Neprežeňte to

S ničím sa to nemá preháňať, preto si aj pri voľbe osvetlenia do záhrady dajte pozor. Vyberajte osvetlenie podľa účelu, na ktorý by malo slúžiť a typ prispôsobte miestu, ktoré chcete osvetliť. Závesné záhradné svietidlá vám nezaberú veľa miesta, lampášiky a lucerny zase dotvoria atmosféru a použiť sa dajú po celej záhrade a napríklad záhradné stojace lampy vám poskytnú viac svetla a skvele tak osvetlia napríklad terasu či cestičku v záhrade.

Vytvorte si v záhrade oázu kľudu a pripravte si romantický večer. Teplé letné noci lákajú na večerné posedenie v záhrade a vďaka správnemu osvetleniu zmeníte záhradu a jej atmosféru. Stačí už len zobrať deku, víno a dobré jedlo a vykročiť do romantickej záhrady.

www.profisvietidla.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti KPP Company s.r.o.