Nízkoenergetické domy s inovatívnym konštrukčným systémom Lindab Construline

image 66489 25 v1

V dnešnej modernej dobe si výstavba rodinného domu vyžaduje optimálny spôsob stavby z hľadiska ekonomického, technologického i ekologického. Nájsť riešenie bez kompromisov tak, aby spĺňalo všetky tieto kritériá, nie je jednoduché. Inovatívny konštrukčný systém Lindab Construline však prináša revolučný spôsob výstavby rodinných domov s prívlastkom nízkoenergetický.

Ide o systém suchej výstavby, založený na použití tenkostenných štrbinových oceľových profilov tvoriacich nosnú konštrukciu objektu, doplnenú o minerálnu vlnu, parotesnú fóliu a oplášťovacie sádrovláknité dosky Fermacell. Touto kombináciou materiálov dosiahneme požadované technické a úžitkové vlastnosti a rovnako tak optimálne, ale hlavne efektívne využitie stavby.

Unikátna oceľová konštrukcia Lindab Construline
Oceľové profily Lindab sú odolné proti vlhkosti, plesniam a hnilobe. Nekrútia sa a nevysychajú. Pozinkovaná oceľ je odolná proti korózii, nevylučuje žiadne alergény, radón ani toxické plyny, nemení svoj tvar a jej pevnosť časom neklesá. Pomer medzi hmotnosťou, nosnosťou, cenou a životnosťou profilov Lindab je v porovnaní s inými stavebnými materiálmi používanými na podobné účely nedostihnuteľný.

Ďalšie výhody montovaných domov s inovatívnym konštrukčným systémom Lindab Construline

  • Oceľové profily s pozinkovanou vrstvou nie je potrebné ošetrovať (na rozdiel od dreva)
  • Suchá technológia výstavby
  • Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti (U, stena =0,166 W/m2K)
  • Vysoká nosnosť a tuhosť (vydrží zemetrasenie 7 ° Richterovej stupnice)
  • Rýchlosť výstavby je cca 2 až 3 mesiace
  • Menšia konštrukčná šírka steny
  • Protipožiarna bezpečnosť
  • Dobré akustické parametre (zábrana hluku)
  • Stavba je difúzne otvorená („dýcha“) a je postavená z ekologických materiálov

Tepelnoizolačné vlastnosti konštrukcie
Veľká tepelná vodivosť oceľového skeletu je eliminovaná špeciálnymi štrbinami v profiloch v kombinácii s malou hrúbkou profilov (od 1,0 do 2,0 mm). Tým rastie plocha tepelnej izolácie a celkový súčiniteľ prestupu je porovnateľný s drevostavbou.

Skladba steny
Každá vrstva v skladbe steny plní svoju úlohu – oceľový skelet zabezpečuje potrebnú tuhosť a pevnosť, tepelná izolácia zabraňuje úniku tepla, oplášťovacie sadrovláknité dosky plnia pohľadovú funkciu v interiéri, ochranu proti požiaru a zabezpečujú mikroklímu a reguláciu vlhkosti. Vonkajší charakter objektu je na záver dotváraný štandardnou fasádnou omietkou s kontaktným zateplením alebo obkladom s prevetrávanou medzerou a tepelnou izoláciou.

Konštrukčná šírka steny
Hlavná výhoda spočíva v tom, že pri menšej celkovej šírke ľahkých stenových rámov Lindab je možné zvýšenie úžitkovej plochy pri zachovaní rovnakého zastavaného pôdorysu. Oproti murivu s podobnými tepelnoizolačnými parametrami možno ušetriť na hrúbke steny aj viac ako 20 cm! To zn. napríklad pre objekt s pôdorysnou plochou 80 m2 sa dá ušetriť až 7 m2, čo je plocha celej kúpeľne.

Použitie systému Lindab Construline
Systém je vhodný na výstavbu rodinných domov, administratívnych i menších priemyselných stavieb a stavieb občianskej vybavenosti, aj pre nadstavby na existujúce murované objekty. Montáž môže prebiehať buď ako priama stavenisková, alebo s prípravou panelov vo výrobe, čím sa opäť urýchli celý proces realizácie. Priemerný rodinný dom je možné touto technológiou realizovať rádovo do niekoľkých týždňov (cca 3 mesiace). Unikátna a jedinečná škandinávska technológia s inovatívnym konštrukčným systémom Lindab Construline, v kombinácii s odporúčanými značkovými stavebnými materiálmi je garanciou vysokej kvality a trvácnosti.

Lindab, a.s. Jamník 278, 053 22 – výrobný závod

Technický špecialista pre systémové riešenia:
Ing. Adrián Gurčík | 0918 697 867 | adrian.gurcik@lindab.sk

www.lindab.sk alebo www.konstrukcnysystem.lindab.sk

ZDROJ: PR článok Lindab a.s.

KategórieMontované domyZnačky