Pantograph

PANTOGRAPH, Metrostav Slovakia,MTS SVK Development 01, Bratislava,Bratislava - Petržalka

Pantograph, RMC Properties Slovakia, Dokončené, Bývanie, Bratislava, Bratislava - Ružinov

Najväčšie slovenské sídlisko – Petržalku, začali stavať pred polstoročím. Vznikali prvé panelové domy a vízia bola postaviť na čo najmenšom území čo najviac bytov. Mestská časť však bola naplánovaná bez svojho jadra, čo sa mení až v súčasnosti. Petržalka postupne získava nové centrum, k čomu dopomôže aj projekt SOHO Petržalka – dobrý projekt, odmietaný Petržalčanmi.

Andrej Sárközi -

Záhorská Bystrica ako okrajová štvrť Bratislavy prechádza rozvojom, čo vyvoláva potrebu rozšírenia vzdelávacej infraštruktúry. Prístavba základnej školy na Hargašovej ulici a nadstavba jej jedálne sú príkladom rozšírenia kapacity existujúceho objektu, ktorý môže inšpirovať pri obnove typových štátnych škôl.

Sláva Štefancová -

Rača posledné roky výrazne zlepšuje podmienky na život pre svojich obyvateľov. Výnimkou nie sú ani najmenší, ktorí podľa najnovších informácií čoskoro získajú novú materskú školu. Cesta k výstavbe na Kadnárovej však bola tŕnistá, voči projektu sa zdvihla vlna odporu časti verejnosti a oddialila dobrý zámer od renomovaného štúdia. Ide pritom o prvú novostavbu škôlky v Krasňanoch po vyše polstoročí.

Andrej Sárközi -

Základná škola Plickova v Rači je čoraz bližšie k cieľu stať sa supermodernou školou 21. storočia. Budova dlhé roky chátrala, pre svoj katastrofálny stav bola v roku 2007 vyradená zo siete škôl a v roku 2008 uzatvorená. Havarijný stav objektu je už v súčasnosti minulosťou, Rači sa podarilo stavbu oživiť spôsobom, že ju možno označiť za jednu z najmodernejších škôl v Bratislave.

Andrej Sárközi -

Pantograph, Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava, V príprave, Bývanie, Občianske stavby, Bratislava, Bratislava - Petržalka

Pantograph, Penta Real Estate, EIA, Bývanie, Obchod a služby, Občianske stavby, Bratislava, Bratislava - Dúbravka

Pantograph, Mestská časť Bratislava-Rača, V realizácii, Občianske stavby, Bratislava, Bratislava - Rača

Pantograph, Malý Dunaj Development, V príprave, Bývanie, Občianske stavby, Bratislava, Bratislava - Vrakuňa