Thermo|solar chce bodovať na Racioenergii s európskou značkou kvality

Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov Thermo|solar Žiar, s.r.o. , Žiar nad Hronom, predstavuje v dňoch 1.-5.4.2008 v bratislavskej Inchebe, na veľtrhu Coneco-Racioenergia, 8 typových radov solárnych kolektorov. Všetky sú držiteľmi prestížnej európskej značky kvality SOLAR KEYMARK. Certifikácia bola ukončená v marci 2008 a v praxi znamená, že všetky výrobky Thermo|solaru prostredníctvom tohto označenia garantujú pre zákazníka definovanú opakovateľnú kvalitu a zhodu parametrov každého výrobku s údajmi uvedenými v certifikáte. Informoval o tom riaditeľ Thermo|solaru Ing. Milan Novák, CSc.

,,THERMO |SOLAR ako jedna z mála firiem vo východnej Európe má právo používať branžové označenie SOLAR KEYMARK na svojich slnečných termických kolektoroch. Prvenstvo kolektora TS 310  potvrdil aj Slovenský úrad technickej normalizácie. V niektorých štátoch Európskej únie bude práve označenie výrobku značkou SOLAR KEYMARK povinným prvkom pre nárok na dotácie pre konečného užívateľa. Na Slovensku sú dotácie obnoviteľných zdrojov energie naďalej len táraninami politikov, ktorí napriek všetkým výzvam ignorujú vládne uznesenia i všetky sľuby voči EU. Kto im neuveril a nečakal, za tri roky mu celú dotáciu darovalo samotné slnko na ušetrených nákladoch za teplú vodu”, konštatoval M. Novák.

Poukázal na to, že Thermo|solar od roku 1998 výraznejšie nezmenil cenu svojho najpredávanejšieho typu slnečného kolektora Heliostar a to aj napriek výraznému  rastu cien všetkých druhov materiálov a energií. V prípade medi sa za toto obdobie cena zvýšila viac než štvornásobne a  hliníka dvojnásobne. ,,Stále väčší záujem je o celé zostavy TS Pohoda, ktorých ceny zostali minimálne pre 1. polrok 2008 nezmenené a na rozdiel od konkurenčných zostáv sú nielen najnižšie na trhu, ale naozaj kompletné a to dokonca vrátane montáže. Bolo to možné iba vďaka neustálym technologickým a výrobkovým inováciám a zvyšovaniu objemu výroby, ktoré nám umožnili zlepšovať kvalitu výrobkov bez adekvátneho zvýšenia cien”, vyhlásil M. Novák.

Firma vyše pol roka boduje na domácom trhu akciovou ponukou, keď špičkové  solárne zariadenie na prípravu teplej vody so smaltovaným zásobníkom a elektrickým doohrevom ponúka za bezkonkurenčných 95 – tisíc Sk s 200 l zásobníkom pre 2-3 osoby, vrátane montáže a 12 ročnej záruky. Táto ponuka je najlepšia na trhu vzhľadom na výkon a preukázanú dlhovekosť žiarskych kolektorov presahujúcu 25 rokov. Thermo|solar trvalo venuje pozornosť aj znižovaniu prácnosti pri montáži solárnych systémov, z čoho profitujú s ním spolupracujúce montážne firmy. Firma si tak upevnila svoje postavenie medzi prvou desiatkou najväčších výrobcov slnečných kolektorov v Európe. Výhľadovo očakáva Thermo|solar v tomto roku pre trh v Európe výrazný nárast predaja.  

Zdroj: Thermo|solar Žiar, s.r.o.