Metropolis

Práce na Metropolise pokračujú hrubou stavbou

Po odovzdaní základovej dosky sa výstavba projektu posunula do ďalšej časti.

Založenie stavby, ktorá sa nachádza na križovatke ulíc Bottova-Chalupkova, mal na starosti Metrostav. Do výšky však už budovu v tvare písmena „M“  stavia spoločnosť Takenaka. V súčasnosti pokračujú práce na hrubej stavbe a konštrukcii budovy. V panoráme modernej bratislavskej štvrte sa Metropolis podľa plánov objaví v prvom kvartáli 2024.

Developerom Mint Investments spustil výstavbu objektu, ktorý tvoria dve zrkadlovo otočené veže s výškou 63 metrov, v máji 2021. Betonáže monolitických konštrukcií zveril slovenskej spoločnosti Moniers, ktorá už má skúsenosti s výstavbou v tejto lokalite.

Metropolis pokracuje vo vystavbe 1
Metropolis pokračuje vo výstavbe | Zdroj: SKPR STRATEGIES

Samotné práce na spodnej a hornej stavbe, ktorá bude mať dve podzemné a 18 nadzemných podlaží, prebiehajú podľa plánu od apríla tohto roka. Predpokladaný termín ich ukončenia je stanovený na marec 2024.

Metropolis bude jedinečný nielen svojim tvarom, ale najmä vysokým štandardom, ktorý sa týka materiálového prevedenia stavby, či inovatívnych riešení v podobe rekuperácie. Kupujúci rovnako oceňujú nižší počet rezidenčných jednotiek v porovnaní s okolitými projektami, čím projekt nadobúda komornejší charakter oproti iným budovám s vysokým počtom bytov.

Podľa vyjadrenia realitnej kancelárie Herrys, ktorá je exkluzívnym predajcom projektu, je predaných 58 % z takmer 300 bytov. „Aktuálne sa byty predávajú zväčša pre vlastné bývanie, čo je dobrým základom pre vysokú kvalitu bývania v samotnom projekte,“ priblížil Filip Žoldák z realitnej kancelárie.

Metropolis pokracuje vo vystavbe 2 1
Metropolis pokračuje vo výstavbe | Zdroj: SKPR STRATEGIES
Metropolis

Developer: Mint Investments
Architekt: Juraj Sonlajtner z ateliéru City Work Architects
Zastavaná plocha: 2 985 m2
Úžitková plocha: 33 526 m2
Realizácia: 05/2021- 03/2024

mv