image 67304 25 v1
Galéria(7)

Dlažby na terasu z prírodného kameňa: prečo si za ne priplatiť?

Vyberáte pre seba, či ako architekt pre klienta dlažbu na terasu alebo dlažbu okolo bazénu? Ak chcete niečo originálne, luxusné a praktické zároveň pouvažujte nad terasou z prírodného kameňa travertín

Travertinova terasa Travert sro asb 3
Travertinova terasa Travert sro asb 2 1
Travertinova terasa Travert sro asb 4
Travertinova terasa Travert sro asb 5
Travertinova terasa Travert sro asb 6
Travertinova terasa Travert sro asb 7
Travertinova terasa Travert sro asb 1

Dlažby na terasu z prírodného kameňa vynikajú svojím nádherným designom, veľmi dlhou životnosťou a minimálnou údržbou. V luxusnom segmente je veľmi obľúbený travertín
Travertín má vlastnosti, ktoré ho predurčujú ako ideálny kameň na terasy, exteriérové dlažby či dokonca príjazdové cesty. Z vlastností môžeme spomenúť: Originalita a nadčasový dizajn, to je to čím sa kameň líši od bežných terasových materiálov. Z materiálov na terasu má najdlhšiu životnosť veď prírodný kameň tu bol, je a bude milióny rokov. Travertínové dlažby sú bez údržbové a farebne stále, netreba ich každý rok pretierať – olejovať ako iné materiály. Stačí po položení raz naimpregnovať a je na roky pokoj.  

Travertín dovážame z celej Európy a vieme uspokojiť požiadavky architektov a investorov po individuálnych kombináciách farebnosti travertínu, výplne a opracovania. Dnes má klient k dispozícii na výber z viac ako 100 druhov, vysvetľuje Vladimír Jakáb z firmy, ktorá sa špecializuje výhradne na predaj a pokládku travertínu – TRAVERT sro.

Vďaka miernej pórovitosti sa na travertíne nešmyknete, preto je vhodný i okolo bazénov čo je jeho obrovská výhoda napríklad oproti mramoru či žule. Akumulačná schopnosť a svetlá farebnosť travertínu zabezpečujú, že i na priamom slnku pri 45 stupňoch môžete naň stupiť bosou nohou a nepopálite sa. To je jeden z dôvodov prečo väčšina víl na Floride či Austrálií má na terase travertín.

I keď cena travertínovej terasy patrí k vyšším (vrátane pokládky okolo 100€/m2), ide o jednorázovú a konečnú investíciu. Väčšine klientov odporučí travertín architekt, alebo videli niektorú  z viac ako sto realizácii našej firmy. Klienti, ktorý k nám prichádzajú už idú takpovediac na istotu, presne vedia že chcú travertín a už len riešia aké opracovanie a farebná varianta je pre nich optimálna dodáva p. Jakáb.

www.travert.sk