Benátske bienále 2021: Pozrite si to najlepšie z Arsenale

Bývalé muničné sklady sú opäť súčasťou obrovskej mašinérie výstav a kultúrneho programu Architektonického Bienále v Benátkach. Rozsiahly objekt zastrešuje inštalácie krajín, ktoré v záhradách Giardini nemajú svoj pavilón, avšak svojím dielom prispievajúk interpretácii nadčasovej témy Ako budeme spolu žiť? Pozrite si najzaujímavejšie pavilóny.

Pavilón Peru.
Pavilón Peru. | Zdroj: Peruánska republika

18 Peru – Playground: Artifacts for interaction

Splnomocnenec: José Orrego Herrera
Kurátor: Felipe Ferrer

Náš projekt odstraňuje brány/ploty z verejných priestorov Peru a mení ich na artefakty pozývajúce ľudí k interakcii. Tieto „bezpečnostné“ prvky oddeľovacieho zariadenia sa tak menia na lavičky, hry na ihrisku, futbalové bránky atď. V snahe presmerovať všetok čas, energiu a peniaze vynaložené na budovanie bariér im vdychujeme nový zmysel a život do ich tvarov a materiálov.

Artefakty sú prezentované ako detské ihrisko, ktoré pozýva k vzájomnej interakcii, aby sme sa prostredníctvom hier pre malých aj veľkých naučili, že môžeme vytvárať nové sociálne väzby. Niektoré z týchto inštalácii sú hojdačky, ktoré pre pohodlnú obsluhu vyžadujú inú osobu ako protizávažie.