ASB GALA 2020: Pozrite si videoprofily nominovaných stavebných firiem

Pozrite si krátke profily firiem nominovaných na ocenenie v kategórii ASB Stavebná firma roka 2020. Výsledky hlasovania odbornej poroty a samostatná cena verejnosti budú vyhlásené 26. októbra 2020.


EUROVIA SK, a. s.

eurovia

Firma patrí k najvýznamnejším stavebným spoločnostiam na slovenskom trhu. V posledných rokoch realizovala a odovzdala do užívania diaľnicu D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno, Nosný systém MHD Bratislava, obchvat Bardejova či komplexne zmodernizovanú električkovú sieť v Košiciach.

V súčasnosti je vďaka svojim bohatým skúsenostiam vedúcim členom združenia pri výstavbe diaľničného úseku D1 Prešov, západ – Prešov, juh. Základné princípy, ako sú včasne a kvalitne odvedená práca pri dodržiavaní najprísnejších pravidiel bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci či skúsení zamestnanci, ktorí pristupujú ku každému projektu osobitne a zodpovedne, ostávajú kľúčovým znakom úspechu spoločnosti.

EUROVIA SK nezabúda ani na spoločenskú zodpovednosť, pričom významnou mierou participuje aj v environmentálnej oblasti.

Goldbeck Slovensko

goldbeck

Nemecká rodinná spoločnosť s viac než polstoročnou tradíciou v Európe úspešné pôsobí na slovenskom stavebnom trhu už 16. rok. Vďaka vlastnej systémovej výstavbe, v rámci ktorej v prevažnej miere aj vyrába vo svojich výrobných závodoch, je schopná projekty zrealizovať odborne, rýchlo a hospodárne.

V Európe má 71 pobočiek, 10 výrobných závodov a 2 systémové centrá. Na Slovensku má niekoľko desiatok úspešných projektov. Podnikanie spoločnosti Goldbeck je založené na etických základoch trvalej udržateľnosti, rodinnom princípe, slušnosti a zodpovednosti voči zamestnancom, obchodným partnerom, spoločnosti a životnému prostrediu.

Keraming a.s.

keraming

Spoločnosť pôsobí v stavebníctve od roku 1991 a postupne sa zaradila medzi popredné stavebné spoločnosti, ktoré v rámci svojho pôsobenia zabezpečujú komplexné služby súvisiace s prípravou a realizáciou stavieb. V priebehu uplynulých rokov realizovala viac než 450 projektov na Slovensku aj v Českej republike.

Okrem priemyselných komplexov, skladov a logistických centier sa zameriava aj na obchodné centrá a bytovú výstavbu. O dynamickom charaktere svedčí nielen kvalitatívny rozmach spoločnosti, ale aj budovanie stabilného tímu odborných a špecializovaných zamestnancov, pozostávajúcich nielen zo skúsených odborníkov, ale aj z mladých progresívne uvažujúcich pracovníkov.

STRABAG s. r. o.

strabag

Dcérska spoločnosť európskeho stavebno-technologického koncernu STRABAG už roky patrí medzi lídrov slovenského stavebníctva. Pôsobí v oblasti dopravného a železničného staviteľstva a je aj výrobcom a dodávateľom asfaltových a betónových zmesí.

Tímová práca skúsených odborníkov, široká sieť pobočiek, využívanie moderných technológií a inovatívne technické riešenia prinášajú zákazníkom vysokú kvalitu za priaznivú cenu. V roku 2019 jej Európska komisia udelila ako prvej slovenskej firme prestížne environmentálne ocenenie EMAS Award.

Medzi jej unikátne projekty patrí aj motokárová dráha v Orechovej Potôni, ktorá ako jediná na Slovensku spĺňa požiadavky Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA).

STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s. r. o.

strabag

Stavebná spoločnosť s viac ako 55-ročnou tradíciou v stavebnej výrobe na Slovensku. Od roku 2004 je súčasťou európskeho stavebno-technologického koncernu STRABAG.

Svojou činnosťou sa zameriava najmä na dodávku a realizáciu stavieb na kľúč, realizáciu inžinierskych stavieb, výrobu a montáž prefabrikovaných konštrukcií, ktoré sú účelne dopĺňané monolitickými alebo oceľovými konštrukciami a v neposlednom rade na realizáciu rekonštrukcií historických a pamiatkovo chránených stavieb.

Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva viac ako 700 vlastných kmeňových zamestnancov a zároveň poskytuje prácu ďalším 3 600 pracovníkom v subdodávateľských podnikoch.

Viac informácií o ASB GALA 2020