Ako pri zdravom vetraní ušetriť 20 % za energie?

Život prevažne v interiéri nie je jednoduchý. Optimálne vnútorné prostredie priamo ovplyvňuje kvalitu nášho života. Ako však vytvoriť podmienky pre dokonalú tepelnú pohodu, komfort a dostatočný pravidelný prísun čerstvého vzduchu?

Na optimálne vnútorné prostredie v interiéri vplýva veľa faktorov a nikdy ho nezabezpečí jediný produkt. Dosiahneme ho len súhrou viacerých prvkov, ktoré by mali byť v dokonalej rovnováhe. K hlavným faktorom ovplyvňujúcim vnútorné prostredie zaraďujeme pravidelnú výmenu vzduchu v objeme 25 m3/hodinu, vlhkosť vzduchu na úrovni 50 % a optimálnu teplotu 22°C.

Výhody riadeného vetrania

Vetranie otvorenými oknami spôsobuje únik tepla, vyššiu hlučnosť a prašnosť vnútorných priestorov. Priebežná výmena vzduchu s vetracími systémami s rekuperáciou tepla odstráni tento diskomfort a ušetrí až 20 % nákladov na energie! S riadeným vetraním je možné znížiť vlhkosť v interiéri, zamedziť vzniku plesní, odstrániť zápachy, filtrovať prach, peľové častice, baktérie aj vírusy.

Vetracie jednotky riešia problém čerstvého a čistého vzduchu lepšie ako iné spôsoby vetrania, pretože sú vybavené snímačmi kvality vzduchu. Môžu priebežne meniť prietok vymieňaného vzduchu, čím značne šetria spotrebu energie. Zároveň zabezpečujú príjemné a komfortné vnútorné prostredie. Už žiadne pachy, pele, prach alebo vydýchaný vzduch.

Vetracie jednotky WOLF s vysokou mierou rekuperácie tepla (až 93 %), výkonom od 50 do 400 m3/h a možnosťou napojenia snímačov vlhkosti vzduchu a CO2, zabezpečujú dokonalú kontinuálnu výmenu vzduchu v akomkoľvek priestore.

Zdroj: WOLF

WOLF CWL-2 225 – očakávaná  novinka na vetranie rodinných domov

Jednotka WOLF CWL-2, s výkonom 225 m3/h, je najtichšie a najkompaktnejšie zariadenie vo svojej triede a ideálne rozširuje náš najnovší rad vetracích jednotiek WOLF s výkonmi 325 a 400 m3/h. Je určená predovšetkým do menších rodinných domov s plochou do 120 m2.

Najmodernejšie technológie zaisťujú vynikajúcu tepelnú a elektrickú účinnosť. Spĺňa požiadavky pasívneho domu a ušetrí až 20 % ročných nákladov na energie.

Vďaka aerodynamickému interiéru jednotky a novonavrhnutým komponentom beží toto zariadenie extrémne ticho, dokonca aj pri vysokých rýchlostiach. Tichý chod dosahuje aj bez použitia externých tlmičov.

Najnovšia technológia ventilátorov zaisťuje optimálne regulovaný objemový tok vzduchu. Jeho presné meranie pomocou lopatkového anemometru zaručuje hladký chod a vyváženosť prietokov. Tato technológia zároveň umožňuje prehľadnejšiu štruktúru jednotky a jednoduchú údržbu.

Vetracia jednotka CWL-2 premýšľa za vás: pri nízkych vonkajších teplotách zaisťuje inteligentne riadený register predohrevu bezproblémové vetranie vnútorných priestorov. V lete je chladný vonkajší vzduch v priebehu noci distribuovaný do interiéru vďaka plne automatickému bypassu. Všetky tieto funkcie sú pre jednotky WOLF k dispozícii už v štandardnej výbave a platí to aj pre najnovšiu jednotku CWL-2 225.

WOLF CWL 2 225
WOLF CWL 2 225 | Zdroj: WOLF

Rýchla montáž, jednoduchá údržba a ovládanie na diaľku je vítaným bonusom. Navyše, s 5-ročnou zárukou WOLF bude jej prevádzka úplne bez starostí. V predaji je už od marca 2022!

WOLF. Expert na vnútorné prostredie!

My vo WOLFe sme vášnivými tvorcami kvality života. Človek a jeho životné prostredie sú v centre našej pozornosti. Napĺňame jeho základnú túžbu po komforte, zdraví a bezpečí v súlade s dlhodobou udržateľnosťou.

Vytvárame spoľahlivé riešenia, ktoré prispievajú k ochrane životného prostredia a zaisťujú kvalitné životné podmienky.

Zdroj: WOLF

Zostavujeme inteligentné a efektívne systémy pre ohrev vody, vykurovanie, vetranie a klimatizáciu pre každý typ priestoru, v ktorom žijú a pracujú ľudia. Systémy, ktoré využívajú špičkové technológie a spĺňajú súčasné požiadavky na design a estetiku.

Vzhľadom na šírku nášho produktového portfólia, dokážeme vždy odborne poradiť a pripravujeme každému zákazníkovi riešenie vykurovania a vetrania na mieru podľa jeho potrieb. Už viac ako 30 rokov navrhujeme efektívne riešenia vykurovania a vetrania na mieru pre akýkoľvek priestor.

Viac informácií nájdete na web stránke: slovensko.wolf.eu.

WOLF. Nastavený na mňa.

Zdroj: PR článok Wolf Slovenská republika s.r.o.