image 89869 25 v1

Rekuperačné jednotky a nové dizajnové radiátory

Partneri sekcie:

Zehnder ako popredný európsky výrobca dizajnových radiátorov, komfortného vetrania s rekuperáciou tepla a stropných sálavých panelov predstavil na veľtrhu Aqua-therm v Nitre hneď niekoľko noviniek.

Patrili k nim vysokoúčinné a tiché vetracie jednotky novej generácie Zehnder Comfo-Air Q, ktoré vďaka 16 inováciám a niekoľkým patentom prinášajú do rodinných domov najvyššiu úroveň komfortu bývania s nepretržitým čerstvým čistým vzduchom a jeho optimálnou teplotou, pričom spĺňajú požiadavky nielen zákazníkov, ale aj projektantov a montážnikov. Jednotky dosahujú až o 5 % vyššiu účinnosť rekuperácie tepla než predchádzajúci rad. Využitím novej technológie ventilátorov majú zároveň až o 10 % nižšiu spotrebu elektrickej energie a už dnes spĺňajú budúce energetické štandardy (A+). Vlajková loď rekuperačných jednotiek Zehnder je k dispozícii aj s entalpickým výmenníkom.

V Nitre boli predstavené aj malé decentrálne vetracie jednotky, takisto s rekuperáciou tepla, vhodné do menších bytov a v prípade rekonštrukcií na prevetranie jednotlivých miestností alebo vyriešenie problémov so zvýšenou vlhkosťou a plesňami. Jednotky sa jednoducho inštalujú priamo na obvodovú stenu, pričom sa nevyžadujú žiadne potrubné rozvody, len jeden otvor v stene a prívod elektriny 230 V. V ponuke sú jednotky Zehnder ComfoAir 70 a Zehnder ComfoSpot 50.

V neposlednom rade sa premiéry na veľtrhu dočkali aj nové dizajnové radiátory určené do kúpeľní a obytných priestorov a bytové radiátory vhodné pri nízkoteplotných sústavách.