Snímače prietoku DN 65 až DN 150

Prietokomery Belimo pre menovité priemery DN 65 až 150

Spoľahlivé meranie prietoku je rozhodujúce pre energeticky efektívnu optimalizáciu systémov HVAC. Senzory od spoločnosti Belimo využívajú metódu ultrazvukovej tranzitnej doby na zabezpečenie presných a opakovateľných meraní prietoku vody a zmesí vody a glykolu v celom teplotnom rozsahu od –20 do 120 ° C..

Zvláštnou výhodou nových prietokomerov je kompenzácia glykolu. Spoľahlivé meranie prietoku je zabezpečené ultrazvukovým meraním s patentovaným postupom na zaznamenávanie, meranie a automatickú kompenzáciu koncentrácie glykolu v systéme. Snímač okrem toho vždy počíta správnu hustotu a špecifickú tepelnú kapacitu, čo znamená, že nie je potrebný žiadny ďalší glykolový snímač ani ďalšie meranie koncentrácie glykolu.

Senzor je vyrobený z materiálov odolných proti korózii a je necitlivý na nečistoty vďaka princípu merania ultrazvukom. Vďaka svojej robustnej a trvanlivej konštrukcii je snímač prietoku chránený pred znečistením a magnetitom, teda nevyžaduje údržbu. To umožňuje vyššiu dlhodobú stabilitu meraní a iba minimálne časové odchýlky v meraní prietoku v systémoch s vysokou koncentráciou nečistôt a magnetitu.

Ďalšou významnou výhodou nových prietokomerov spoločnosti Belimo je kompaktná konštrukcia senzorovej trubice a zvukového konvertora. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti ušetria prietokové senzory veľa miesta.

Aby bola zaistená vyššia energetická účinnosť systému, bol snímač Belimo navrhnutý tak, aby na ňom bol nízky pokles tlaku. To znižuje tlakové straty v hydraulickom systéme, ďalej zvyšuje energetickú účinnosť systému a zaručuje spoľahlivú prevádzku a dlhú životnosť.

Viac informácií nájdete na www.belimo.eu