Výroba v Protherm Production

Industry 4.0, rozšírenie výroby a nové investície v závode v Skalici

Významné rozšírenie výroby, nové investície do projektov Industry 4.0, výstavbu budovy skladu a modernizáciu testovacieho centra najnovšie ohlásil závod Protherm Production zo Skalice.

„V tomto roku máme naplánované investície vo výške 6,5 milióna eur. A to vrátane projektov týkajúcich sa Industry 4.0. Investujeme napríklad do robotizácie v priestoroch lakovne a do automatizovaného presúvania produktov na výrobných linkách,“ povedal Peter Kuba, riaditeľ spoločnosti Protherm Production.

Pribudli výrobné linky

Pre porovnanie, v predchádzajúcom roku nemecký koncern Vaillant Group investoval do svojho závodu Protherm Production zhruba 4,1 mil. eur. Investície išli do novej administratívnej budovy a do vývoja nových výrobkov.

V roku 2018 závod vyrobil 560-tisíc zariadení na vykurovanie a ohrev teplej vody. V tomto roku trend narastajúcej výroby pokračuje, Protherm Production plánuje vyrobiť viac ako 600-tisíc produktov. Pod toto číslo sa podpíše významné rozšírenie výroby, ktoré v závode aktuálne prebieha.

Závod Protherm Production
Závod Protherm Production |

Kotly aj ohrievače vody

Ešte koncom marca tohto roku bola spustená nová linka na výrobu závesných kondenzačných kotlov (Vaillant ecoTEC typu pro/plus) určených pre belgický trh, s plánovaným objemom 75-tisíc kusov ročne. V súčasnosti sa v skalickom závode spúšťa výroba závesných kondenzačných kotlov vyššej rady (Vaillant ecoTEC big a exclusive).

A ďalšie novinky sa chystajú na jeseň. „Chceme odštartovať výrobu nových elektrických prietokových ohrievačov určených pre európske trhy v objeme 160-tisíc kusov,“ upresnil Peter Kuba.

Zdroj: Protherm Production