Kombináciou technológie ThermoFibra s tepelnými výstužami Fortex v profile Elegant možno dosiahnuť hodnoty tepelnej priestupnosti Uf = 0,88 W/m2K.
Galéria(6)

Denné svetlo dodáva interiéru osobitú atmosféru

Partneri sekcie:

Sklo a veľké presklené plochy sú dominantným prvkom súčasných stavieb. Prinášajú neobmedzený prístup k pekným výhľadom a možno nimi efektívne prepojiť interiér s exteriérom. Navyše dokážu vizuálne priestor zväčšiť a presvetliť. Okenný profil Elegant zapadne do akéhokoľvek stavebného štýlu, hodí sa pre moderné architektonické koncepty, rustikálne i vidiecke domy.

Vkusný dizajn a výnimočné technické parametre, to sú hlavné prednosti profilového systému Elegant. Špeciálna technológia lepenia umožňuje realizáciu klasických i obzvlášť veľkých a napriek tomu stabilných okien, ktoré vytvárajú krásne presvetlené interiéry. 

Elegant prináša takmer neobmedzené možnosti. Dá sa použiť na výrobu okien do veľkosti až 2,5 metra.
Okenný profil so vzhľadom hliníka zapadne do akéhokoľvek stavebného štýlu, hodí sa pre moderné architektonické koncepty, rustikálne i vidiecke domy.
Plastový profil Elegant je alternatívou k hliníkovým oknám pri zachovaní vlastností PVC.
Kombináciou technológie ThermoFibra s tepelnými výstužami Fortex v profile Elegant možno dosiahnuť hodnoty tepelnej priestupnosti Uf = 0,88 W/m2K.
Unikátnosť dizajnu profilu Elegant od spoločnosti Deceuninck podčiarkujú prestížne ocenenia – Red Dot Award 2019 a German Design Award 2019.

Alternatíva k hliníkovým oknám

Minimalistický dizajn profilu Elegant s hranatými tvarmi umožňuje jeho začlenenie do akýchkoľvek architektonických vízií. Ide o 6-komorový profil, ktorý je alternatívou  k hliníkovým oknám pri zachovaní vlastností PVC. Vyrába sa v dizajne 5 krídel a 3 rámov v rôznych stavebných hĺbkach, vďaka čomu možno vytvoriť zaujímavé kombinácie a uspokojiť vkus a požiadavky každého zákazníka.

K tradičnému domu možno zvoliť plastový profil Elegant s rovným alebo predsadeným krídlom v bielej farbe,  futuristický štýl sa dá dosiahnuť širokou škálou 50 farebných fólií. Zakomponovať ho možno aj do moderných hliníkových fasád. Kovový vzhľad podtrhuje sivé jadro v kombinácii s antracitovými alebo sivými fóliami. Unikátnosť dizajnu Elegant podčiarkujú aj prestížne ocenenia, ktorými sa profil môže pochváliť, ako sú Red Dot Award 2019 a tiež German Design Award 2019.

Okenný profil so vzhľadom hliníka zapadne do akéhokoľvek stavebného štýlu, hodí sa pre moderné architektonické koncepty, rustikálne i vidiecke domy.
Okenný profil so vzhľadom hliníka zapadne do akéhokoľvek stavebného štýlu, hodí sa pre moderné architektonické koncepty, rustikálne i vidiecke domy. | Zdroj: Deceuninck

Plastový profil s najmenšou exteriérovou hranou

Elegant v sebe spája vynikajúce tepelnoizolačné hodnoty PVC okien s najmenšou exteriérovou hranou a stavebnou hĺbkou rámu 76, 84 a až 115 mm. Táto kombinácia je na trhu unikátom. Jedinečný vzhľad bol vylepšený použitím technológie ThermoFibra, ktorá oceľovú výstuž profilu nahrádza sklenými vláknami.

Sklo má v porovnaní s oceľou výrazne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Kombináciou technológie ThermoFibra s tepelnými výstužami Fortex v profile Elegant možno dosiahnuť nízke hodnoty tepelnej priestupnosti Uf = 0,88 W/m2K. Systém tak spĺňa štandardy pre pasívne domy i domy s takmer nulovou potrebou energie.

Použitie technológie ThermoFibra znižuje hmotnosť finálneho okna. Predstavuje to veľkú výhodu nielen pri jeho výrobe, ale aj pri manipulácii a montáži hotového produktu, najmä pri obľúbených veľkoformátových oknách.

Ucelený vzhľad stavby

Profil Elegant prináša takmer neobmedzené možnosti. Dá sa použiť na výrobu okien do veľkosti až 2,5 metra. Možnosť zasklenia hrúbky až 70 mm umožňuje napríklad vloženie slnečnej fólie, zároveň možno týmto zasklením eliminovať prichádzajúci hluk z okolitého prostredia či zvýšiť odolnosť okna proti vlámaniu. Profil je tak vhodný aj do veľkomiest, kde je intenzita hluku vyššia ako v menších mestách.

Elegancia, štýl a priamočiarosť v celom objekte – systém okenných profilov Elegant je plne kompatibilný so zdvižno-posuvnými dverami a vchodovými dverami Deceuninck. Možno s ním tak dosiahnuť ucelený a jednotný vzhľad každej stavby.

Viac sa o profile Elegant dočítate na www.elegant.deceuninck.com/sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Deceuninck
FOTO: Deceuninck