Zehnder ComfoAir Q certifikace Passive House

Prvá vetracia jednotka s certifikáciou pre teplé podnebie

Spoločnosť Zehnder, špecialista na vnútornú klímu, získala ako prvá a doteraz jediná certifikáciu vetracej jednotky pre teplé podnebie. Vysokovýkonná rekuperácia chladu bola ocenená renomovanou organizáciou Passive House Institute.

Ventilačná jednotka Zehnder ComfoAir Q používa špičkovú technológiu a dosahuje hodnoty rekuperácie chladu až 87 % (platí pre ComfoAir Q350HRV) – čo podstatne zabraňuje vstupu nechceného tepla do interiéru počas horúcich letných dní.

Zehnder CSY comfoair Q350 comfopipe160 comfopipe plus160 comfowell320 familie pr 022 Print 72248
Vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Q dostala ako prvá a doteraz jediná nový druh certifikácie Passive House Institute pre teplé podnebie. Vďaka vysokej účinnosti spätného získavania chladu až 87 % poskytuje vysoký komfort vetrania aj v lete počas teplých dní. Veľkou konkurenčnou výhodou je využitie modulačného bajpasu s možnosťou jemného nastavenia miery spätného získavania tepla/chladu. | Zdroj: © Zehnder Group

Obyvatelia domov a bytov tak ťažia z komfortnej vnútornej klímy, zníženého rizika prehriatia domu v lete a z možnosti udržať svoj interiér chladnejším pri výrazne nižších nákladoch za energiu. Pri zmenách klímy a súčasnom raste priemerných teplôt je táto potreba čoraz žiadanejšia aj v miernych podnebných pásmach.

Ako predísť prehrievaniu a ako funguje vetranie s rekuperáciou chladu v lete