novy trend vstavebnych materialoch tepelna izolacia penove sklo refaglass
Galéria(8)

Nový trend v stavebných materiáloch – tepelná izolácia penové sklo Refaglass

Partneri sekcie:

S otázkou ekológie a udržateľného rozvoja sa v súčasnosti stretávame na každom kroku. Všetky inštitúcie, orgány i médiá vyzývajú na recykláciu odpadu. Čo sa stane z fľaše od vína, ktorú vyhodíme? Odpoveď je jednoduchá: napríklad izolácia na rodinný dom, ktorá bude stáť asi štyrikrát menej než iné izolujúce materiály. Je predsa vyrobená z odpadu.

6 big image
5 big image
4 big image
3 big image
1 big image
7 deska slivenec big image
8 slivenec big image
Dnes nestačí, aby materiál bol ekonomický a dobre spracovateľný. V čase hľadania obnoviteľných zdrojov sú dôležité aj ekologický aspekt, trvanlivosť a univerzálnosť materiálu. Napríklad tepelnoizolačný materiál vyrobený zo stopercentne recyklovaného skla má vynikajúce vlastnosti a je vhodný na všetky druhy stavieb.

Penové sklo

Základová doska už za štyri dni
Penové sklo si obľúbili súkromní stavebníci najmä pre nízku cenu a jednoduchú manipuláciu. Tento moderný materiál má vysokú pevnosť v tlaku a zároveň je veľmi ľahký, takže na manipuláciu s ním nie je potrebná ťažká stavebná technika. Materiál si môžu stavebníci na stavbe upraviť sami klasickými hrabľami. Základová doska, pod ktorou sa nachádza penové sklo, nevyžaduje taký hlboký základ ako v prípade, keď sa použije klasické kamenivo. To znamená menej práce a nižšie náklady na techniku. Napríklad základovú dosku rodinného domu v Žežiciach pri Příbrame kompletne vyhotovili traja pracovníci už za štyri dni. Celkovo použili 82 m3 materiálu. „Penové sklo je nenasiakavé, takže stačí, keď poškodené miesto opravím a materiál môžem znovu použiť,“ hovorí súkromný investor. Je to obrovská výhoda napríklad oproti polystyrénovým doskám. Polystyrén vodu nasiakne a voda sa dostane do všetkých dosiek, takže je veľmi náročné nájsť konkrétne miesto poškodenia. Mokrý polystyrén sa už nedá opätovne použiť.

Penové sklo

Penové sklo

Zdravotne neškodný materiál pre školy a škôlky
Len nedávno dal hlavný hygienik Českej republiky preveriť viac ako 200 škôl pre podozrenie na zvýšenú koncentráciu nebezpečného azbestu, ktorý sa v minulosti v stavebníctve často používal. Vďaka osvete sa negatívne materiály nahrádzajú ekologickými. Stopercentne neškodným a ekologickým materiálom je penové sklo. S výstavbou modernej, „zelenej“ materskej škôlky v Slivenci má skúsenosti aj projektant Jiří Čech. „V období energetickej krízy sa neustále vyvíja tlak na znižovanie energetickej náročnosti budov. Obce škrtajú vo svojich rozpočtoch a žiadajú čo najefektívnejšie riešenia najmä v prípade neziskových objektov. Penové sklo má výborné tepelnoizolačné parametre, navyše je stopercentne recyklovateľné a vďaka tomu, že je vyrobené z odpadu, je oveľa lacnejšie ako konkurenčné materiály,“ hovorí Jiří Čech. 

Penové sklo

Penové sklo

Penové sklo sa dá použiť na:

 • základové dosky
 • fasády
 • zelené strechy
 • podlahyúpravy terénov

Dôležité vlastnosti penového skla:

 • zdravotná neškodnosť
 • stopercentná recyklovateľnosť
 • nízke investičné nákladynehorľavosť
 • nenasiakavosť
 • nízka hmotnosť
 • rýchla a jednoduchá manipulácia
 • jedinečné riešenie tepelnej izolácie od základov až po strechu
 • dlhá životnosť

Penové sklo

Penové sklo

Viac informácií na www.refagass.cz

–>–>