image 77296 25 v1
Galéria(4)

Kingspan Kooltherm K15 – riešenie pre zavesené fasády

Partneri sekcie:

Zavesené odvetrané fasády dnes predstavujú obľúbené riešenie predovšetkým pri občianskych a administratívnych budovách. Ich nespornou výhodou je v prvom rade vysoká variabilita finálnej povrchovej úpravy, ale aj odvetrávanie umožňujúce ochrániť vlastnosti systému pred vlhkosťou a jednoduché opravy.

01 Kooltherm K15
02 Kooltherm K15   kompozitni fasada
06 Kooltherm K15   reference

Izolácia zavesených fasád od spoločnosti Kingspan Izolácie s názvom Kooltherm K15 teda predstavuje ideálne riešenie tepelnotechnických požiadaviek v takmer akejkoľvek skladanej fasáde tohto typu. Izolačné dosky z rezolovej peny s označením Kingspan Kooltherm majú najvyššiu tepelnú účinnosť na štvorcový meter v porovnaní s inými (tradičnými) izolačnými materiálmi (súčiniteľ tepelnej vodivosti λ je iba 0,020 W/m.K), sú trvanlivé, ekologické a jednoducho sa spracúvajú.

S pevnou izolačnou doskou Kooltherm® K15 je možné v skladaných fasádach jednoducho zachovať potrebnú vzduchovú medzeru bez toho, aby rástla hrúbka fasády. Doska sa dodáva s čiernym laminovaním, vďaka čomu sa dá využiť aj v prípade fasádneho systému s otvorenými škárami. Doska je dostatočne hydrofóbna, inštalácia dodatočnej hydroizolačnej fólie väčšinou nie je nutná. Pre skladané fasády je Kooltherm® K15 tou najlepšou voľbou.

Viac na www.kingspaninsulation.sk