Farby od JUB menia dom!

Oslavujte s nami 30 rokov na Slovensku v 10.000 odtieňoch farby Jupol gold.

Priestory v ktorých žijeme môžeme obohatiť farbami, esteticky usporiadať a prispôsobiť si ich našim vlastným želaniam.  Je tiež dobré vedieť niečo o farbách, aby sme si nepoškodili klímu, v ktorej žijeme. Skúsenosti s farbami závisia od viacerých faktorov: odtieňov farby, veľkosti premaľovanej plochy, druhu svetla a našej všeobecnej pohody.

Zdroj: JUB

Veľkosť plochy

Ak vyberáme odtieň na základe malých plôch zo vzorkovníka, farba na malom lístočku pôsobí príjemne a sympaticky. Keď s touto farbou premaľujeme stenu obývacej izby alebo možno fasádu, tento odtieň môžeme vnímať inak.

Ak si vyberieme intenzívny / sýty odtieň, na väčšej ploche bude pôsobiť ešte intenzívnejšie. Ak si vyberieme veľmi svetlý odtieň, na väčšej ploche bude pôsobiť ešte svetlejšie. Preto pred maľovaním je odporučené preveriť si odtieň na väčšej ploche (aspoň 15 x 15 cm, prípadne aj väčšej).

Zdroj: JUB

Druh svetla

Je potrebné poznamenať, že samotné svetlo má veľký vplyv na farbu. Pri starostlivom používaní farieb a svetla môžeme osvetliť všetky tmavé oblasti v byte.

V miestnosti s dobrým prirodzeným alebo umelým osvetlením si takto môžeme dovoliť aj výber živších alebo tmavších farebných odtieňov. Dokonca v malej miestnosti s dobrým prirodzeným svetlom si môžeme sebavedomo dovoliť kombinovať tmavšie alebo živšie farebné odtiene, pretože priestor sa z dôvodu množstva svetle nebude javiť ako stiesnený.

Zdroj: JUB

Pocity a emócie

Farby majú moc, pretože ovplyvňujú našu náladu. Pri tom osobný prístup k farbám každého jednotlivca závisí od mnohých faktorov, ako je jeho charakter, vek, pohlavie, nálada, móda …

Pri výbere farby hrá naša súčasná pohoda veľkú úlohu, preto je rozumné vybrať si odtieň, keď sme pokojní a v dobrej nálade. Nikdy nie je dobré vybrať si farbu pri splne alebo v deň, keď sme unavení, nervózni alebo v strese, pretože v takýchto dňoch vnímame farby odlišne.

Zdroj: JUB

Farby sú jedným z najdôležitejších stavebných prvkov priestorového dizajnu v oblasti architektúry ako vnútorné vybavenie a majú veľký vplyv na ľudí. Pravidlá umeleckej teórie aj osobné skúsenosti každého jednotlivého používateľa vedú k výberu dokonalých farebných odtieňov.

Pri vytváraní priestoru ide zvyčajne o kombináciu podlahových krytín, nábytku, textilu a doplnkov, všetky tieto prvky sa môžu pochváliť svojim farebným odtieňom. V porovnaní s nábytkom, ktorý je na tru k dispozícii v obmedzených farebných verziách, daleko najviac slobody pri výbere dokonalé farebné odtiene umožňujú steny. Vnútorná farba na steny JUPOL Gold je k dispozícii vo viac ako 10.000 farebných odtieňoch a určite si nájdete najvhodnejší aj pre vaše prostredie! Odtiene pokrývajú celé spektrum farebného kruhu, tiež sa líšia v chromatickosti, tónovanie je možné podľa vzorkovníka JUB Favourite feelings, farebných škál RAL a NCS ako aj s DIPI koncentrátmi.

Zdroj: JUB, a.s.