JUPOL a vaše zdravie

3333333BANNER JUPOL WELLBEING 1200 x 1200 px SVK
Zdroj: JUB

O pojme well-being sa dnes často diskutuje. V oveľa väčšej miere si uvedomujeme, ako by sme sa mali správať a v akom domácom prostredí žijeme. Objavuje sa ako parameter kvality života, ako hodnoty toho, čo je pre niekoho vnútorne cenné.

Blaho človeka a „dobrý pocit“ z kvality jeho života a bývania je teda niečím, čo je pre neho v konečnom dôsledku dôležité, čo je v jeho vlastnom záujme. Pohoda môže znamenať pre každého rôzne subjektívne veci.

Často vyjadruje spôsob, akým ľudia prežívajú a hodnotia svoj život, svoje bývanie, svoje pocity. Hovoriť pritom môžeme napríklad o duševnej, fyzickej, ekonomickej alebo emocionálnej pohode. Rozsiahle výskumy v tejto oblasti napovedajú, že so zvyšujúcim sa množstvom času tráveného v interiéroch obydlí k pocitom pohody výrazne prispievajú aj stavebné riešenia a materiály.

V JUB sa rovnako dlhodobejšie venujeme otázke vplyvu našich výrobkov na okolie a zdravie používateľov. Teda všetkých ľudí, ktorí bývajú v priestoroch napríklad vymaľovaných našimi farbami JUPOL. Či už z hľadiska farebnosti, intenzity farieb, ale aj dodatočných vlastností.

Zopár takýchto extra výrobkov sa od roku 2021 objavuje pod označením produktovej skupiny JUPOL WELL BEING farby.

JUPOL Antimicrob

TOP VOĽBA pre všetky priestory v interiéroch, kde je požadovaná ochrana pred infekciou, vírusmi alebo baktériami. Ničí a zabraňuje ďalšiemu vývoju mikroorganizmov (koronavírusy, baktérie, plesne, riasy…) naviazaním povrchu vírusov pri kontakte s premaľovaným povrchom steny. Počas 24 hodín znižuje koncentráciu vírusov a baktérií až o 99,9 %. Táto farba doma vytvára priaznivú klímu, pričom praktická je aj v tom, že je plne umývateľná.

JUPOL Antimicrob
JUPOL Antimicrob | Zdroj: JUB

JUPOL Clima control

Silikátová vnútorná farba, ktorá na seba viaže uvoľňujúci sa formaldehyd.

TOP VÝBER pre všetky priestory v interiéri, najmä nové obytné priestory, resp. novozariadené byty, a to z dôvodu formaldehydu, ktorý vnesieme do bytu s novým nábytkom a iným zariadením interiéru. Získané poznatky sú doložené meraniami zo strany Eco-INSITUT Nemecko. Farba obsahuje amíny, ktoré viažu formaldehyd. V prvom mesiaci viaže viac ako 80 µg formaldehydu na m², resp. 0,5 g do svojho nasýtenia. Vytvára tak v interiéri príjemnú klímu domova.

JUPOL CLIMA CONTROL APR20 15L
JUPOL CLIMA CONTROL APR20 15L | Zdroj: JUB

JUPOL Bio Silicate. Vnútorná silikátová farba ideálna predovšetkým pre osoby s alergiami a pre budovy architektonického dedičstva, kde svojou vysokou hodnotou pH zabezpečuje prirodzene vysokú fungicídnu ochranu. Prvá slovinská farba s certifikátom nemeckého inštitútu ECARF o vhodnosti farby pre osoby s alergiami. Primárne odporúčame použiť klasický biely odtieň.

JUPOL BIO SILICATE SEP20 15L
JUPOL BIO SILICATE SEP20 15L | Zdroj: JUB

JUPOL Bio vápenná vnútorná farba. Najčastejší výber pre pamiatkovo chránené budovy a priestory so stálou trochu vyššou vlhkosťou. Farba na základe haseného vápna so silným dezinfekčným účinkom, ktorá pôsobí prírodne fungicídne a baktericídne. Ideálna pre podklady na báze vápna a na sanačné omietky. Vhodná na stenové povrchy po záplavách. Veľmi paropriepustná biela farba, ktorá sa neotiera. Má príjemnú sviežu vôňu a dezinfekčný účinok dosiahnutý bez použitia pridaných prostriedkov.

JUPOL BIO APNENA BARVA APR20 16L
JUPOL BIO APNENA BARVA APR20 16L | Zdroj: JUB

www.jub.sk

Zdroj: JUB, a.s.