Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Protherm
  • HELLA

Dva silné argumenty: ticho a čistý vzduch v jednej doske

image 77064 25 v1

Rigips – významný výrobca a dodávateľ sadrokartónových systémov prináša aktuálne na slovenský trh vylepšenú verziu svojej Modrej akustickej dosky. Okrem parametrov protihlučnosť a ohňuvzdornosť sa odteraz môže jeho modrá doska pochváliť aj prívlastkom Activ’Air®.

Efektívna ochrana proti hluku sa stáva stále dôležitejšou témou pre architektov aj projektantov. Pre ľudí je totiž v dnešnom hektickom svete práve pokoj mimoriadne dôležitým parametrom a v tom lepšom prípade sa hluk považuje „len“ za rušivý element. Len správne projektovanie a voľba správnych stavebných materiálov sa spoločne podpíšu pod to, že sa v priestoroch budovy nebude šíriť hluk a podarí sa ho stlmiť natoľko, že ho jej obyvatelia nebudú považovať za rušivý. Modrá akustická doska od firmy Rigips napríklad dokáže znížiť úroveň hluku o 15 – 27 decibelov v závislosti od použitého vonkajšieho muriva (tehla, porobetón a pod).

Zdravie na prvom mieste

Ešte citlivejšie ale zákazníci reagujú, keď sa pri uvažovaní o novom bývaní dostanú so svojím projektantom či stavebníkom k otázke zdravého bývania. Ruku na srdce – staviate naozaj zdravo? Svet okolo nás a aj naše domovy sú dnes plné škodlivín, ktoré majú negatívny vplyv na naše zdravie a zdravie našich najbližších. V podobe rôznych prchavých látok pôsobia často skryte, a ich negatívny vplyv sa nemusí prejaviť hneď. Typickým príkladom je veľmi nebezpečný formaldehyd. Táto „všadeprítomná škodlivina“ je skutočne všade okolo nás: v kozmetike, v čistiacich prostriedkoch, v hnojivách, môže sa uvoľňovať z kobercov, lepenky, tapiet, ale najmä z lacného nábytku z drevotriesky.

A teraz si predstavte, že by ste svojmu zákazníkovi umožnili, aby voľbou vhodného stavebného materiálu znížil vo svojom novom dome nielen hlučnosť, ale aj koncentráciu formaldehydu až o 70 % len za tri dni! A to až na dobu viac ako 50 rokov! Práve toto vďaka unikátnemu patentovému riešeniu dokáže vylepšená Modrá akustická doska Activ´Air.

Cena sa nemení

Dobrou správou je, že cena takto vylepšenej Modrej akustickej dosky s technológiou Activ´Air sa nijako nezvýši. Záujemcovia o zdravé bývanie ju môžu získať za rovnakú cenu ako pôvodnú Modrú akustickú dosku, hoci získavajú sadrokartón s podstatne vylepšenou receptúrou a tým aj lepšími vlastnosťami. Ticho a čistý vzduch ako dve najčastejšie požiadavky na komfortné bývanie, predurčujú novú Modrú akustickú dosku s technológiou Activ´Air, aby sa stala obľúbeným a vyhľadávaným riešením pri realizácii stropných konštrukcií a priečok doma aj v kancelárii. Rigips jej vylepšením stojí za svojím firemným prísľubom a prináša naozaj „lepší pocit z bývania“.

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.  
Divízia Rigips  
Vlárska 22  
917 01 Trnava  
www.rigips.sk