Galéria(6)

Dajme verejný priestor dizajnu. Mobiliár inšpirovaný záhradou

Patrí do parku kreslo a ležadlo? Môže byť pri lavičkách na námestí stolík? Možno do ulíc vniesť ľahkosť, ktorú poznáme zo záhrad? Podľa spoločnosti Egoé áno.

Barka
Bistrot
Leva
Cora 2
Preva
Tina Spulka

Zo svojich kolekcií vybrali odolný, desiatkami sezón preverený outdoorový nábytok, pridali kotvenie a poslali ho do mesta. Egoé navrhuje a vyrába mobiliár, ktorý neruší, ale zároveň nezovšednie. A hlavne do verejného priestoru vnáša inú atmosféru.

Cora
Cora | Zdroj: Egoé

Čakanie na stanici, voľný čas na záhrade

Sadnite si. Na to Egoé posmeľuje ľudí už takmer 30 rokov. Stavia stanicu, kam dodáva vlastný staničný mobiliár. Neskôr sa pustili i do výroby outdoorového nábytku. Z oboch prostredí vzali to najlepšie.

Robustnosť a striedmosť z peróna, pohodlie a ľahkosť zo záhrad a terás. Výsledkom sú vybrané kolekcie, ktoré sa prispôsobili verejnému priestoru – napríklad lavice Barka, Bistrot a Cora, kreslá Preva, kocky na sedenie Radium, guľaté stoly Spulka alebo ležadlo Alva.

Barka
Barka | Zdroj: Egoé

Aké sú možnosti? Vonku ako doma

Lineárne usporiadanie v podobe lavičiek, ktoré kopírujú cestu parkom? Medzi nimi koše? Prečo nie? Sú však aj iné možnosti. Hrať sa s priestorom a pridať funkcie. Sadnúť si oproti sebe ku guľatému stolu a hrať šach. O kus ďalej posedenie pre piknik, pokojne i s grilom. Čítať si poležiačky knihu. Všetko možno sprostredkovať.

Cora
Cora | Zdroj: Egoé

Outdoor pod strechou

S ambíciou ponúknuť atmosféru záhrady súvisí aj ponuka produktov, ktoré dokážu všetko zastrešiť – modulárny systém kociek Leva. Ide o jednoduchý stavebnicový systém, ktorým dáte svojim predstavám presný tvar i funkciu.

Kariéra kociek Leva sa začala v privátnych záhradách. Postupne sa ako riešenie pre komfortné trávenie času vonku dostala i na firemné terasy, následne do škôl, do verejných parkov alebo k čerpacím staniciam.

Leva
Leva | Zdroj: Egoé

 www.egoe.eu

Zdroj: PR článok Egoé s.r.o.