Caparol: najlepšie interiérové farby – vhodné pre alergikov

Indeko plus

V segmente interiérových farieb je Indeko-plus variantom šetriacim zdroje vďaka dvojitej krycej schopnosti.

Viac živého zdravia: E.L.F. plus produkty nie sú už iba s minimalizovanými emisiami, bez rozpúšťadiel a zmäkčovadiel. Teraz sú tiež bez konzervačných látok a vytvárajú optimálnu vnútornú klímu vo všetkých spacích, obytných a pracovných priestoroch.

Indeko-plus bolo prvou interiérovou farbou, ktorá sa predstavila v prémiovom sektore. Teraz sa môže Indeko-plus pochváliť ďalšou výhodou: TÜV Nord dôkladne testoval náter a udelil jej pečať „Vhodná pre alergikov“.

Indeko plus 2

Ľudia dnes trávia až 90 percent svojho života v budovách. Čím viac hodín trávime doma alebo v kancelárii, tým dôležitejšie je uvažovať o zdravej vnútornej klíme v stavebníctve alebo pri renovácii. Pri sťažnostiach, ako sú alergické reakcie alebo chronická únava, môže dôjsť k vzniku výparov alebo plesní vo vašom vlastnom dome. Preto musia byť vstavané stavebné materiály bez škodlivín.

Caparol uviedol na trh prvý náter vyrobený pomocou technológie E.L.F. pred viac ako 30 rokmi, čím sa stal príkladom pre celý priemysel. Skratka E.L.F. znamená „minimalizované emisie, bez rozpúšťadiel“ a označuje tie vnútorné farby, ktoré neobsahujú rozpúšťadlá a zmäkčovadlá.

Keď už sme sa zmienili o zdravom živote, špeciálna klasika z Caparolu by nemala zostať bez povšimnutia. Sylitol Bio Innenfarbe, organický interiérový náter, je jednou z najobľúbenejších a najrozšírenejších disperzných silikátových farieb v Nemecku.

Sylitol Bio Innenfarbe organický interiérový náter je jednou z najobľúbenejších a najrozšírenejších disperzných silikátových farieb v Nemecku

Svoju popularitu si však získava aj na Slovensku. Špeciálne zloženie farby, predovšetkým prírodných minerálnych prísad, spôsobuje extrémne vysokú priepustnosť vodnej pary. Vlhkosť vzduchu v miestnosti je tak pozitívne ovplyvnená. Okrem toho prirodzená zásaditosť organickej náterovej hmoty Sylitol Bio Innenfarbe zabraňuje rastu plesní a baktérií na povrchu.

Použitie interiérovej farby Sylitol Bio Innenfarbe, tak poskytuje efektívny a zdravý spôsob navrhovania obytného priestoru. Sylitol Bio Innenfarbe tiež nesie pečať „Vhodná pre alergikov“ od TÜV Nord.

Úplná absencia konzervačných látok nielen znižuje znečistenie v obytných miestnostiach, ale ponúka aj citlivým osobám, najmä alergikom, enormnú bezpečnosť pri pobyte v renovovaných budovách. Interiérové farby bez znečistenia už dnes spĺňajú požiadavky na hygienu priestoru. Vnútorná farba Indeko-plus potvrdzuje vhodnosť alergie aj TÜV Nord.

Posledné ocenenie nemeckej spoločnosti pre kožné a alergické choroby hovorí samo za seba: od januára 2019 sú výrobky Indeko-plus označené svojou pečaťou. Pre remeselníkov to znamená viac spokojných zákazníkov a nižšie riziko sťažností, pokiaľ ide o zdravotné sťažnosti používateľov izieb po renovačných prácach. Všetky interiérové farby bez konzervačných látok od firmy Caparol sú označené modrým logom „E.L.F plus“.

www.caparol.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Caparol Slovakia s.r.o.

KategórieStavebníctvo