tretia etapa projektu Bory Bývanie

Tretia etapa projektu Bory Bývanie

V novej mestskej štvrti Bory v Bratislave sa aktuálne pripravuje tretia etapa projektu Bory Bývanie. V rámci nej sa plánuje výstavba 357 bytov v ôsmich bytových domoch.

Ponúkne kvalitnú architektúru od ateliéru Vallo Sadovsky Architects a priamo nadviaže na úvodnú prvú fázu, ktorá je v súčasnosti už dokončená. Jedno- až štvorizbové byty sa budú nachádzať v šiestich chodbových bytových domoch so štyrmi až piatimi podlažiami. Navrhnuté sú aj dva sekciové domy so šiestimi podlažiami.

Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kójami. Celkovo má vzniknúť 488 parkovacích miest, z toho 320 vonkajších a 168 vnútorných.

Projekt počíta aj s verejným parkom s rozlohou viac ako 8 500 m2. Už disponuje právoplatným územným rozhodnutím a v súčasnosti je v procese získania stavebného povolenia. 1. etapa projektu Bory Bývanie je dokončená, 2. etapa je aktuálne vo výstavbe.

K 4. etape projektu sa momentálne pripravuje projektová dokumentácia na získanie potrebných povolení. Projekt v rámci prvých štyroch etáp prinesie do lokality viac ako 1 000 bytov. Celkovo tak v území vzniká moderná rezidenčná štvrť s vynikajúcim občianskym vybavením vrátane novej verejnej materskej školy. Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná, pričom jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.

ZDROJ: PENTA REAL ESTATE