HORE 1B9A9629 2

Proxentu Residence na Račianskom mýte skolaudovali

Trinásťpodlažná veža bola postavená v širšom centre mesta, na pozemku ukončujúcom súbeh ulíc Mýtna a Radlinského.

Polyfunkčný objekt Proxenta Residence na Račianskom mýte v Bratislave získal kolaudačné rozhodnutie. Vyplýva to z tlačovej správy investičnej skupiny Proxenta. Trinásťpodlažná veža bola postavená v širšom centre mesta, na pozemku ukončujúcom súbeh ulíc Mýtna a Radlinského.

„V Proxenta Residence vzniklo celkom 64 dvojizbových bytov a apartmánov, z nich väčšia časť je už vypredaná,“ uvádza developer. Rezidenčná časť objektu je umiestnená od štvrtého poschodia vyššie. „Prvé tri poschodia budovy, ako aj najvyššie dvanáste poschodie, sú vyhradené administratívnym priestorom,“ doplnil.

„Proxenta začala s výstavbou v roku 2017 a stavebné práce boli ukončené už pred rokom,“ uviedol projektový manažér developera Martin Škodáček, podľa ktorého definitívnemu ukončeniu výstavby bránili prieťahy v konaní zapríčinené najmä nepriaznivou epidemiologickou situáciou.

Automatický parkovací systém

Nadobudnutím právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia sa ukončil proces výstavby a developer môže začať s odovzdávaním bytov a apartmánov novým majiteľom. „Rezidentom objektu sú k dispozícii dva vchody z Mýtnej a Radlinského ulice, ktoré sú zabezpečené prístupovým kartovým systémom. Hlavný vchod z Račianskeho mýta je určený predovšetkým návštevám,“ doplnil developer. Parkovanie zabezpečuje automatický parkovací systém.

Slovenská investičná skupina Proxenta pôsobí na slovenskom trhu od roku 2009. Portfólio jej investičných projektov zahŕňa developerské projekty v Bratislave a v Nitre, pričom ťažisko týchto aktivít smeruje do lukratívnych lokalít v centrách týchto miest. Súhrnná trhová hodnota projektov presahuje 280 miliónov eur.

© SITA Slovenská tlačová agentúra