image 78985 25 v2
Galéria(15)

Párty byt pre dvoch slobodných bratov

Interiérový dizajn by mal byť šitý na mieru, presne podľa predstáv majiteľa – mal by zohľadňovať jeho osobnosť, záľuby, preferencie a potreby. Niekedy je nutné prispôsobiť priestor určitému obdobiu života, no a inak to nie je ani v prípade bytu, ktorý vám dnes predstavíme.

1
10
11
12
13
14
2
3

Obývajú ho dvaja slobodní bratia – je pre nich útočiskom a má poslúžiť ako ich príbytok počas veselých rokov života, ktoré si užívajú ako mladí slobodní ľudia – až do doby, kým si jeden z nich (alebo aj obaja) nezaloží rodinu a neodsťahuje sa.

Byt na večierky

Keďže ide o mladých ľudí, ktorí chcú kráčať s dobou a užívať si život plnými dúškami v spoločnosti svojich priateľov, hlavnou prioritou bola aktuálnosť dizajnu a funkčné prispôsobenie interiéru potrebe mladých mužov, teda potrebe socializovať sa. Zjednodušene povedané, chceli taký byt, ktorý by bol ako stvorený na usporadúvanie rôznych posedení a večierkov. Túto – na prvý pohľad zábavnú, ale v skutočnosti nie až tak ľahkú – úlohu zverili skúsenému architektovi Danielovi Hopwoodovi.

Poschodový byt na predmestí Londýna (Barnes) sa napokon podarilo prerobiť tak, že bratia boli nadšení. Architekt v byte vytvoril dve súkromné zóny (čiže dve spálne s dvomi kúpeľňami), okrem toho objemnú spoločenskú miestnosť spojenú s kuchyňou, a dokonca aj malé domáce kino prepojené s terasou.

Odolný nábytok na mieru

Všetok nábytok vrátane kuchynskej linky bol vyrobený na mieru a podľa požiadaviek klientov. Hlavnou požiadavkou bola odolnosť, vzhľadom na náruživú záľubu bratov v usporadúvaní večierkov a v hostení veľkého množstva ľudí. Preto architekt vybral trvácne materiály, ktoré sa v prípade potreby dajú ľahko obnoviť – napríklad lesklé povrchy kuchynskej linky sa dajú bez problémov prelakovať. Čo sa týka farebnosti, priestor pôsobí veľmi sviežo a moderne vďaka kombinácii kontrastných odtieňov, ale aj materiálov či povrchov. Pohodlnú sedaciu súpravu v zemitých farbách dopĺňajú pestrofarebné vankúše, kuchynskú linku a jedálenský stôl v bielej farbe zase červené sedáky, kvety na stole či iné dekorácie v červenej a zlatej farbe.

Farebný dizajn

Moderné minimalistické línie obohacujú dizajnové vychytávky s nádychom vintage, napríklad v podobe bielo-červeného kresla, čiernych kožených ušiakov na kolieskach alebo vo forme stolčekov a konferenčného stolíka.

Text: Anna Martausová
Foto: Matt Chung
Zdroj: homedsgn.com