Bývanie, práca, život pod jednou strechou
Galéria(6)

Bývanie, práca, život pod jednou strechou

Jeden z najväčších projektov v súčasnosti v Rakúsku  sa stavia v štandarde spĺňajúcom parametre pre pasívnu výstavbu. V areáli výstaviska v Grazi vznikne v duchu hesla „bývanie, práca, život pod jednou strechou“ nová štvrť s kapacitou 149 b.j.  a ca. 5.000 m2 administratívnych priestorov.

Investor, rakúska spoločnosť ENW siahla  pri výbere obvodového plášťa po osvedčenom partnerovi pre nízkoenergetickú a pasívnu výstavbu – stavebnom systéme VELOX.

VELOX- to je komplexný systém strateného debnenia zo štiepkocementových dosiek s vynikajúcimi tepelno-izolačnými, zvukovo-izolačnými a akumulačnými parametrami. Na realizáciu dvoch hlavných 4-,až 12 –podlažných stavebných objektov v dľžke 170 m dodal VELOX  viac ako 13 000 m2 obvodových stien  a 10 000 m2  vnútorných nosných stien. 

„Pre VELOX sme sa popri priaznivom pomere cena / parametre rozhodli predovšetkým z dôvodu vysokých nárokov na statiku, kedy v jednom stavebnom objekte máme viac ako 30 m priebežných stien. Okrem veľmi dobrej zvukovej izolácie ponúka štiepkocementová doska  tiež bohaté možnosti pre kotvenie a vedenie inštalácií,“ hovorí BM Ing. Erich Ploderer, stavbyvedúci spoločnosti ENW .

ENW kladie pri všetkých svojich stavebných projektoch veľký dôraz na rozumné zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi. Ochrana klímy je záväzkom rovnako aj pre VELOX, ktorý sa vyznačuje ohľaduplnosťou  voči životnému prostrediu a pritom súčasne vyhovuje vysokým nárokom pre pasívnu výstavbu.

Jedinečné na celom projekte je to, že i napriek svojej polohe v centre mesta ponúka  zdravé podmienky pre bývanie, život a prácu v pokojnom, prírodnom prostredí. Okrem bytov  a administratívnych priestorov  tu vzniknú detské jasle, škôlka, byty pre seniorov, v podzemnej garáži 400 parkovacích miest. Lahôdkou pre obyvateľov tohto komplexu je 25 m plavecký bazén, wellness a park, umiestnené na  12. podlaží.

Hrubá stavba bola dokončená v októbri v roku 2010,  dokončenie stavby sa predpokladá v závere roku 2011.  Predpokladané celkové investičné náklady by mali dosiahnuť 57 mil. Eur.

Viac na
www.velox-bausysteme.com

–>–>