Odborné školenia v Zehnder Akadémii

Ako splniť požiadavky novej smernice NZEB na stavbu domov?

Partneri sekcie:

Odpoveď môžete nájsť na odborných školeniach spoločnosti Zehnder, ktoré budú prebiehať po celý rok 2020 a na ktorých odborníci vysvetlia, ako systém komfortného riadeného vetrania s rekuperáciou tepla Zehnder pomôže postaviť dom zodpovedajúci novým predpisom. Sprísnenie pravidiel výstavby rodinných domov bude tiež jednou z hlavných tém odborných výstav, ktorých sa Zehnder v roku 2020 zúčastní.

Spoločným menovateľom veľtrhov i školení určených hlavne odbornej verejnosti bude v roku 2020 dôraz na pravidlá definované novou smernicou o stavbe rodinných domov s „takmer nulovou spotrebou energie (NZEB)“. Nové predpisy upravujú spôsob zateplenia obálky budovy, ako aj využitie obnoviteľných zdrojov pri ich vykurovaní.

Práve tu nachádza uplatnenie široké portfólio komfortných vetracích jednotiek s rekuperáciou tepla spoločnosti Zehnder. Zehdner je v oblasti riadeného vetrania s rekuperáciou tepla považovaný za jednotku na českom trhu aj za technologického lídra.

Stánok firmy Zehnder môžete navštíviť na veľtrhu CONECO v bratislavskej Inchebe (25. – 28. marca). Novinky aktuálne v druhom polroku spoločnosť vystaví na tradičnom letňanskom FOR ARCHu (22. – 26. septembra).

Výstavný stánok Zehnder na odborných výstavách v roku 2020
Výstavný stánok Zehnder na odborných výstavách v roku 2020 |

Školenie pre profesionálov

Spoločnosť Zehnder je aj spoluusporiadateľom odborných seminárov zameraných na moderné trendy v navrhovaní úsporných technológií na udržiavanie vnútorného prostredia budov. Semináre sú určené projektantom, energetikom, prevádzkovateľom a technickým pracovníkom v oblasti vykurovania, vzduchotechniky a chladenia. Konajú sa po celej českej republike. Viac informácií o seminároch aj spôsob, ako sa na ne prihlásiť, nájdete tu.

Hlavne profesionálom z radov architektov, projektantov, predajcov a kúrenárskych firiem je určená séria školení na tému komfortného a zdravého bývania. Školenia prebiehajú v Zehnder Akadémii v Sezimovom Ústí či v Husky & Zehnder Akadémii vo Vestci u Prahy, kde si možno teoretické znalosti otestovať na funkčných modeloch.

Komfortná vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Q ocenená cenou iF Design Award.
Komfortná vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Q ocenená cenou iF Design Award. |

Akadémie sú výnimočné množstvom nainštalovaných výrobkov a systémov. To zahŕňa napr. funkčný systém komfortného vetrania s rekuperáciou tepla, t. j. vetracie jednotky, hygienické rozvody vzduchu vrátane ventilov, dizajnových mriežok a ďalšieho príslušenstva. Nechýbajú ani decentrálne vetracie jednotky do bytov a jednotlivých miestností.

V roku 2020 budú školenia zamerané na systémy komfortného vetrania (návrh aj servis), predstavenie možností využitia stropných panelov aj najnovších dizajnových trendov v oblasti vykurovania.

Termíny a témy školení nájdete na našich webových stránkach.

Návrh riešenia komfortného systému riadeného vetrania Zehnder do RD – bungalov
Návrh riešenia komfortného systému riadeného vetrania Zehnder do RD – bungalov |

ZDROJ: © Zehnder Group