Mozaika
Galéria(6)

Ceresit ULTRAEPOXY: revolúcia v škárovacích hmotách

Nové epoxidové malty Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY PREMIUM a Ceresit CE 79 ULTRAEPOXY INDUSTRIAL sú epoxidové škárovacie malty najnovšej generácie. V porovnaní s konvenčnými epoxidovými maltami sú aplikácia a čistenie týchto nových mált podstatne jednoduchšie. Nástroje potrebné na škárovanie sú rovnaké ako tie bežne používané pre cementové škárovacie hmoty. Špeciálne nástroje ako tvrdá hubka a špeciálna stierka nie sú potrebné*. Obklady sa ľahko čistia bez zanechania zvyškového materiálu.

APLIKÁCIA KROK ZA KROKOM

1. MIEŠANIE

Nalejte obsah vrecúška B (tužidlo) k zložke A (živica) do vedierka. Uistite sa, či je vrecúško úplne prázdne. Zamiešajte obe zložky elektrickým nízkootáčkovým miešadlom (cca 400 ot./min.). Začnite miešanie pri veľmi nízkej rýchlosti a vyvarujte sa tvorbe vzduchových bublín. Po 2 minútach miešania by mala mať epoxidová škárovacia malta homogénnu konzistenciu.

Príprava škárovacej hmoty

Po prvom kroku miešania dôkladne odstráňte materiál zo stien a z dna nádoby pomocou
špachtle alebo stierky. Zároveň sa uistite, že je hmota homogénna a bez hrudiek. Po cca 5 minútach vykonajte druhý krok miešania -– taktiež pomocou elektrického miešadla. Po tomto kroku bude konzistencia homogénna, bez hrudiek a závojov. Škárovacia malta je teraz pripravená na použitie.

Miešanie škárovacej hmoty

Ak ju chcete použiť ako lepidlo, naneste ju zubovou stierkou ako klasické cementové tenkovrstvové malty

2. ŠKÁROVANIE

Škárovacia hmota sa nanáša priamo z miešacej nádoby pomocou hladidla rovnakým spôsobom ako cementová škárovacia malta. Pomocou hladidla zatlačte škárovaciu hmotou do škár, kým nie je vyrovnaná s povrchom dlažby. Potom zotrite zvyšky hmoty z povrchu dlažby hladidlom, držaným pod uhlom 90°. Stierajte prebytočnú hmotu bez toho, aby sa poškodili už vyplnené škáry.

károvania

3. ČISTENIE A POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Po nanesení škárovacej hmoty je možné povrch začať čistiť bez akéhokoľvek čakania. Na čistenie použite obyčajnú namočenú špongiu a čistú vodu akejkoľvek teploty. Najskôr vyhlaďte škáry krúživým pohybom. Následne vyčistite obklad špongiou naprieč celým povrchom na odstránenie zanechaných zvyškov malty.

istenie obkladu bez čakania

CE 51 Epoxyclean
Špeciálny čistič na odstránenie škvŕn, znečistenia a zvyškov epoxidových škárovacích hmôt zo všetkých typov keramických dlažieb a prírodných kameňov.
CE 51 EPOXYCLEAN sa dá použiť riedený i neriedený, ako čistiaci prostriedok na účinné odstránenie škvŕn a zanechaných zvyškov od CE 79 či CE 89 a na odstránenie škvŕn na leštených, porcelánových i kameninových dlažbách. Okrem toho sa dá použiť na čistenie nástrojov a náradia a na odstránenie zvyškov živice po obkladačských prácach.
Príprava škárovacej hmoty
Miešanie škárovacej hmoty
škárovacia hmota pripravená na použitie
škárovanie
čistenie obkladu bez čakania
Mozaika

Viac informácií získate na www.ceresit.sk.