Partneri sekcie:
  • Heluz
  • Vaillant
  • SKSI

Veľtrhy predstavili novinky v obkladoch a dlažbách

image 77210 25 v1

Jeseň na severe Talianska bola bohatá na výstavné podujatia medzinárodného významu. V Miláne vrcholí svetová výstava EXPO. Okrem toho sa konali aj ďalšie dva významné veľtrhy: CERSAIE v Bologni a MARMOMACC vo Verone. Spoločnosti Mapei, lídrovi vo výrobe stavebnej chémie, sa tak naskytla skvelá príležitosť predstaviť novinky pre inštaláciu obkladov a dlažby z keramiky a prírodného kameňa.

Spoločnosť Mapei neodmysliteľne patrí k Taliansku a predovšetkým k Milánu, kde ju pred 78 rokmi založil Rodolfo Squinzi. Spoločnosť, ktorá má v súčasnosti zastúpenie po celom svete, nemohla chýbať ani pri prípravách svetovej výstavy EXPO v Miláne. Výrobky stavebnej chémie Mapei sa uplatnili na viac ako 65 pavilónoch a inštaláciách. Pomocou nich sa kreovala aj ikona EXPA 2015 – umelecké dielo Tree of Life (Strom života).

Tradične sa spoločnosť však aktívne zapojila aj do ďalších významných podujatí, ktoré sa zaoberajú najaktuálnejšími trendmi v oblasti keramiky a prírodného kameňa.

CERSAIE – trendy pre obklady a dlažby

V Bologni sa konal najdôležitejší európsky veľtrh pre obkladový priemysel – CERSAIE. Výstava predstavuje vývoj a najnovšie trendy v oblasti dizajnu a výroby obkladov, dlažieb, kúpeľňového vybavenia, sanitárnej keramiky, techniky a doplnkov.

Trvalo udržateľné stavebníctvo a neustále napredovanie v oblasti vývoja a výroby ekologických výrobkov je kľúčovým poslaním spoločnosti Mapei. V súlade s touto filozofiou sa predstavilo lepidlo KERAFLEX MAXI S1 ZERØ. Ide o prvé lepidlo v Taliansku s nulovým vplyvom na životné prostredie. Možno ho označiť za CO2 neutrálne, pretože sa vyznačuje minimálnym počtom emisií CO2, ktoré sú zároveň kompenzované jeho prínosom k trvalo udržateľnému stavebníctvu. Má tiež veľmi nízku úroveň emisií prchavých organických látok (VOC) a bol certifikovaný EC1 R PLUS podľa Nemeckého inštitútu GEV. Bezpečnú prácu s materiálom zaručuje znížená prašnosť vďaka technológii LOW DUST.

Ďalšou predstavenou novinkou bola technológia FAST-TRACK READY, ktorá umožňuje rýchlu inštaláciu podláh a iných povrchov. Vďaka tomu môže prevádzka priestorov fungovať súbežne alebo ich možno sprístupniť vo veľmi krátkom čase. To oceňujú predovšetkým majitelia maloobchodných priestorov a reštaurácií, ktorí tak nemusia prísť o tržby z dôvodu zatvorenia. Architektov a dizajnérov zaujal systém ULTRATOP LOFT, ktorý je určený na dekoráciu moderných interiérov. Okrem toho sa prezentovali aj lepidlá na drevo a drevené povrchy, ktoré sa minimálne vplývajú na životné prostredie.

MARMOMACC – inovácie vo využívaní prírodného kameňa

Výrobky spoločnosti Mapei, vrátane KERAFLEX MAXI S1 ZERØ, nechýbali ani na jubilejnom 50. ročníku veľtrhu MARMOMACC. Toto podujatie predstavuje technológie spracovania mramoru, prírodného kameňa a ich využitie v stavebníctve a bytovom dizajne. Ťažiskom prezentácie spoločnosti bol systém na realizáciu kamenných dlažieb. Systém MAPESTONE rieši časté problémy pri návrhu a realizácii kamenných dlažieb v mestách. Ide o systém inštalácie s dlhodobou životnosťou, ktorý odoláva záťaži spôsobenej automobilmi, ťažkými nákladnými vozidlami, ale aj striedajúcimi sa zmrazovacími cyklami.

www.mapei.sk

KategórieStavebníctvo