image 68264 25 v1
Galéria(8)

Znečistený vzduch spôsobuje množstvo chorôb, Camfil má riešenie

Partneri sekcie:

Nové výskumy poukazujú na intenzívnejšie prepojenie znečistenia ovzdušia, okrem už známych respiračných ochorení, na nebezpečenstvo kardiovaskulárnych chorôb. Znečistenie vonkajšieho vzduchu môže spôsobiť tiež rakovinu pľúc a zvyšuje riziko rakoviny močového mechúra. Dlhodobé vplyvy takto znečisteného ovzdušia môžu mať dopad na vrodené vady a poruchy kognitívnych funkcií u malých detí a dojčiat.

Spinavy vs. cisty vzduch
CamCleaner 300
CamCleaner 2000
CamCleaner City
CC30000
CC6000
DSC6154

Znečistenie ovzdušia zabilo v roku 2012 sedem miliónov ľudí. Jedno z ôsmich úmrtí na svete je spôsobené dýchaním znečisteného vzduchu. Znečistený vzduch spôsobuje najväčšie riziko pre naše zdravie a životné prostredie. Najväčším vinníkom ochorení je práve zlá ventilácia vo vnútorných priestoroch!

„Len niekoľko rizík má dnes väčší vplyv na globálne zdravie populácie ako znečistenie ovzdušia“, hovorí Maria Neira, riaditeľka oddelenia WHO pre verejné zdravie, životné prostredie a sociálne determinanty zdravia.

Spoločnosť Camfil, svetový líder v oblasti filtračných riešení s viac ako 50-ročnými skúsenosťami poskytuje vhodné riešenie na zlepšenie vnútorného ovzdušia (IAQ). Je ním čistička vzduchu CamCleaner. Táto čistička vzduchu zabezpečuje vysokú kvalitu vzduchu pri nízkych nákladoch na energiu. Dostupná je v mobilnej aj stacionárnej verzii. Cirkulácia vzduchu generovaná čističkou vzduchu CamCleaner vytvára rovnomerné rozdelenie teploty v celom priestore, a to aj v miestnostiach s vysokými stropmi. Zlepšuje pracovné podmienky pre zamestnancov a pre zákazníkov zabezpečuje dodanie čistejších výrobkov. Po inštalácií čističky ovzdušia je potrebné vynakladať menšie úsilie na čistenie vnútorných priestorov budovy a značne pomáha znižovať aj náklady na opravy a údržbu.

Produktová patentovaná rada výrobkov CamCleaner predstavuje čističky vzduchu s najúčinnejšími HEPA filtrami na trhu. CamCleaner je navrhnutý tak, aby zabezpečil efektívnejšiu výrobu a zdravšie pracovné prostredie s menším množstvom prachu a menej škodlivých častíc vo vzduchu. Zlá kvalita ovzdušia má vplyv tak na zdravie zamestnancov, ako aj na ich výkon. Baktérie, prach, vírusy a škodlivé častice vo vzduchu môžu spôsobiť svrbenie očí, bolesti hlavy a upchatý nos. Okrem toho môžu tiež viesť k astme a podráždeniu dýchacích ciest.
 
CamCleaner čistí vzduch a účinne bojuje proti týmto problémom. To vedie k zlepšeniu pracovnej výkonnosti a zníženiu absencie zamestnancov z dôvodu choroby.

CamCleaner je vhodný pre prašné prostredie a veľké vnútorné priestory farmaceutických zariadení, potravinárskych závodov ťažkého priemyslu, papierenského priemyslu, zváracích dielní, pekární, výroby obalov, tlačiarenských zariadení, stajní, spracovateľského priemyslu, supermarketov ale aj domácností.

www.camfil.sk

Camfil s.r.o., Priemyselný park Géňa, Ul. E. Sachsa 8, 934 01 Levice
e-mail:info@camfil.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Camfil s.r.o.