Riešenie vykurovania pre stavby s vysokými nárokmi na hygienu

Nemocničné priestory, školstvo alebo aj domácnosti s vysokými požiadavkami na hygienu či jednoduchú údržbu radiátorov. Portfólio najväčšieho českého výrobcu radiátorov, spoločnosti KORADO, ponúka riešenie pre tieto priestory v podobe modelov RADIK HYGIENE a RADIK CLEAN.

RADIK HYGIENE je upravený na inštaláciu v miestnostiach s vysokými požiadavkami na hygienu a čistotu. Jedná sa o doskové vykurovacie teleso v prevedení KLASIK aj VENTIL KOMPAKT. Všetky typy sú bez prídavnej plochy medzi doskami, takže tu nedochádza k usadzovaniu prachu v porovnaní s bežným prevedením radiátorov.

Majú hladkú čelnú dosku, ľahko umývateľnú a švové zvary dosiek sú zakryté špeciálnou hladkou lištou. Pri type 20S je väčšia vzdialenosť medzi doskami v porovnaní s klasickým riešením typu 20. Radiátor nemá bočnice ani hornú mriežku.

Radiátor je možné teda jednoducho umyť zo všetkých strán a to aj vo vnútornom priestore medzi doskami či za telesom ako takým. Je teda ideálnym riešením do miestností, kde je potrebné zachovať čistotu, od priestorov nemocníc až napr. po detské izby bežných domácností.

RADIK CLEAN
RADIK CLEAN | Zdroj: Korado

V prípade modelu RADIK CLEAN sú všetky typy bez prídavnej plochy, bez mriežky a bočných krytov. Čelná doska oproti modelu HYGIENE nie je hladká, ale má štandardné prelisy. Švové zvary nie sú zakryté lištou, ale aj tak toto teleso nájde ideálne využitie aj v domácnostiach, kde je vyššia požiadavka na čistotu prostredia a jednoduchú údržbu, čo ocenia napr. alergici.

RADIK CLEAN VKM8
RADIK CLEAN VKM8 | Zdroj: Korado

Jeho výhodou je aj podstatne nižšia cena. Novo je model CLEAN k dostaniu aj ako teleso s univerzálnym pripojením na vykurovaciu sústavu označené ako RADIK CLEAN VKM8.

www.korado.cz

Zdroj: KORADO, a.s.