image 63600 25 v1

Nové TZB Haustechnik o budovách s takmer nulovou potrebou energie

Partneri sekcie:

Nové číslo TZB Haustechnik 1/2014 prináša špeciál z veľtrhu Aquatherm Nitra, v ankete sa odborníci vyjadrujú k medziodborovej spolupráci, podrobnejšie sa pozrieme aj na úspechy českého i rakúskeho tímu v súťaži Solar Decathlon 2013 a ozrejmíme si niektoré mýty a fakty o tepelných čerpadlách..

Aquatherm Nitra 2014

Aké sú novinky a trendy, ktoré sa predstavili na 16. ročníku nosného veľtrhu z oblasti TZB? Samostatný špeciál čísla prináša súhrn informácií, ktoré vás prevedú tým najzaujímavejším.  

Energeticky sebestačný AIR House

Naši susedia majú dôvod na oslavu: Projekt AIR House vyniesol na vynikajúce 3. miesto v súťaži Solar Decathlon 2013 tím práve z Českej republiky. Na súťaž prišiel prvý raz, o to cennejšie je jeho fantastické umiestnenie.

Mýty a fakty o tepelných čerpadlách

Aj napriek zvyšujúcemu sa počtu inštalácií zostáva v tejto oblasti mnoho „osvedčených právd“ a poloprávd. Článok na základe odborných argumentov objasňuje tri základné mýty: o vyhodnocovaní energetickej efektívnosti, o vyhodnocovaní ekologickej efektívnosti a o ekonomickej efektívnosti.

Dorazí integrované plánovanie aj na Slovensko?  

V rámci našej ankety sme otvorili vysoko aktuálnu otázku dôležitosti tímovej a medziodborovej spolupráce pri dosahovaní úspešných výsledkov v rámci projektov. Integrované navrhovanie už v zahraničí poznajú, ako to vyzerá u nás?

Nepozorovaná čierna diera prevádzkových nákladov

Výroba a distribúcia stlačeného vzduchu v priemyselných prevádzkach býva pri hľadaní potenciálnych úspor na okraji záujmu, vedeli ste však, že až 80 % tepla vznikajúceho pri výrobe stlačeného vzduchu sa dá využiť?