Zostavy skate prvkov Presbeton

Vybavenie skateparkov musí byť hravé a zároveň mimoriadne odolné

Partneri sekcie:

Koronavírusová pandémia má podľa niektorých prieskumov jeden pozitívny efekt, a to hlavne na mladšiu populáciu, je ním zvýšená aktivita v exteriéri. Aktívna mládež vymenila vydýchané telocvične za zdravšie vonkajšie prostredie.

K obľúbeným miestam patria v mestskom priestore napríklad skateparky, v ktorých nachádza útočisko široký okruh starších detí a mládeže. Ich vybavenie by malo obsahovať hravé prvky s rôznou náročnosťou, ktoré uspokoja začiatočníkov aj ostrieľaných matadorov.

Sedák LEDGE z rady mestského mobiliáru MODERN
Sedák LEDGE z rady mestského mobiliáru MODERN | Zdroj: PRESBETON Nova

Ďalším kritériom by mala byť odolnosť použitého materiálu, ktorý vydrží doslova akékoľvek zaobchádzanie. Toto všetko spĺňajú betónové prvky od spoločnosti Presbeton, ktorá sa špecializuje na výrobu betónových komponentov na rôzne použitie.

Opierka BANG biela
Opierka BANG biela | Zdroj: PRESBETON Nova

V portfóliu spoločnosti nájdeme celý rad variabilných prvkov, ktoré možno použiť pri výstavbe vonkajších športovísk aj iných odpočinkových zákutí v mestskom prostredí. Niektoré špecifické prvky sú však vhodné výhradne do spomenutých skateparkov. Ak nechceme, aby mládež ohrozovala svojimi trikmi (často krkolomnými) chodcov na peších zónach, je vhodné vyhradiť miesta určené špeciálne na túto aktivitu.

www.presbeton.sk