Okná GENEO INOVENT

Partneri sekcie:

Inteligentné vetranie pre zdravé bývanie.

Čerstvý a hlavne čistý vzduch je základným predpokladom zdravého a príjemného bývania bez rizika vzniku plesní, prípadne i chorôb. Ako je známe, len tým, že dýchame, varíme alebo sa sprchujeme, vzniká vnútri domu vlhkosť, a pokiaľ sa jej nezbavíme, môžeme si zarobiť na problém.

Kam teda s ňou? Máme prakticky dve možnosti: buď dodržujeme správny režim vetrania, alebo si zadovážime rekuperačnú jednotku, ktorá bude myslieť za nás.

Zdroj: REHAU

Keď rekuperačnú jednotku, tak akú? Firma REHAU, popredný výrobca okenných systémov, má elegantné riešenie, ktoré spočíva v integrovaní rekuperačnej jednotky do rámu okna.

Konkrétne ide o okná GENEO INOVENT, ktoré sú vyrobené z kompozitných materiálov, vďaka čomu vykazujú nadštandardnú tuhosť a pevnosť rámu. Preto tiež možno dovnútra profilu zabudovať celý vetrací systém.

Okrem toho, že všetko je dôvtipne ukryté, systém umožňuje vetrať, odvádzať vlhkosť a súčasne filtrovať prichádzajúci vzduch zvonka 24 hodín denne. A to všetko pri zatvorenom okne. Zariadenie je navyše dokonale tiché, takže ho možno bez problémov použiť i v spálňach.

Zdroj: REHAU

Ako to celé funguje? Automatický systém vetrania nasáva súčasne vzduch z miestnosti a čerstvý vzduch zvonku a privádza ich do výmenníka tepla. Z teplého vydýchaného vzduchu v miestnosti sa odoberie teplo, ktoré ohreje chladný čerstvý vzduch. T

ak sa získa až 71 % teploty späť, čo znamená, že systém ušetrí nemalú časť energie. Používateľ môže voliť medzi štyrmi stupňami intenzity vetrania podľa aktuálnej potreby. Vďaka integrovanému filtru sa dovnútra nedostane prakticky žiadny peľ. A nehrozí ani prievan, lebo vzduch sa veľmi rýchlo rozptýli.

Zdroj: REHAU

Okná GENEO INOVENT patria už do kategórie zariadení označovaných ako smart home. Ovládanie môže byť manuálne alebo automatické. Okná GENEO zároveň vykazujú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, vyššiu ochranu proti hluku a vysoký stupeň zabezpečenia proti vlámaniu.

Zdroj: REHAU

Okná sú vhodné ako do novostavieb, tak do rekonštruovaných objektov, pretože výmena okien je veľmi jednoduchá.

Ďalšie informácie na www.rehau.sk

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.