okenné fólie RENOLIT EXOFOL PFX Super Matt

Nové okenné fólie ako matne nalakované drevo

Partneri sekcie:

Spoločným menovateľom súčasného dizajnu sú matné povrchy. Objavujú sa nielen v bytových interiéroch, ale aj v automobilovom priemysle a, samozrejme, aj medzi výrobcami okien. Matný povrch a na dotyk čo najpríjemnejší povrch okenného rámu sú častými požiadavkami architektov, respektíve investorov. Čím „zamatovejší“ bude povrch nového okna, tým väčší úspech bude mať.

Na túto skutočnosť bezprostredne zareagoval aj popredný výrobca fólií, dosiek a ďalších výrobkov z plastu – nemecká firma RENOLIT. V nových produktoch RENOLIT skombinoval už dobre známu hĺbkovú razbu štruktúry dreva VLF s transparentnou vrstvou PVDF. V oblasti autentickosti a originality plastových fólií tým nasadil latku poriadne vysoko, pretože nové fólie sa prakticky nedajú rozlíšiť od skutočného dreva. A to ani na pohľad, ani na dotyk.

Nový rad okenných fólií sa označuje RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt a predstavuje ďalší posun kvality a dizajnu pri výrobe okenných rámov alebo dverí. Základom novej fólie je osvedčený nemäkčený PVC RENOLIT EXOFOL PX, ktorý bol doplnený vrstvou PVDF, predtým známou v súvislosti so špičkovým produktom RENOLIT EXOFOL FX. Táto plastová fólia s obsahom fluóru sa správa podobne ako teflónová vrstva na panvici. V praxi to znamená, že zlepšuje povrchovú ochranu a zvyšuje odolnosť fólie proti nečistotám a chemikáliám. Ľahko sa z nej odstraňuje dokonca i graffiti. „Prach a nečistoty nemajú šancu usadiť sa na zamatovom povrchu,“ uviedol v tejto súvislosti vedúci podnikateľskej divízie Stefan Friedrich. Údržba okenných rámov je vďaka tomu veľmi jednoduchá. Na čistenie stačí voda, trochu mydla alebo pracieho prostriedku, mäkká kefka alebo špongia.

okenná fólia RENOLIT EXOFOL PFX Super Matt

Vzhľad okien či dverí vybavených novými fóliami RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt pripomína matne nalakované drevo, pričom jeho povrch zrejme najlepšie vystihuje slovo „zamatový“. Ako prvé na trh prichádzajú štyri „dubové dekory“ v odtieňoch Honey Oak (medový dub), Ginger Oak (zázvorový dub), Pepper Oak (korenený dub) a Weissbach Eiche (dub Weissbach). Dokonale autentický vzhľad dubových dekorov zvýrazňuje detailne prepracovaná a originálne variabilná štruktúra drevených vláken.

Okenné fólie RENOLIT EXOFOL PX i PFX ponúkajú okrem výnimočného dizajnu aj maximálnu životnosť a technickú vyspelosť. Podobne ako ostatné fólie EXOFOL využívajú aj tieto nové produkty technológiu slnečného štítu (Solar Schield Technology, SST), ktorá chráni okenný profil pred intenzívnym slnečným žiarením, ktoré by z dlhodobého hľadiska mohlo ovplyvniť jeho farebnosť i tvarovú stálosť. Farebné pigmenty technológie SST odrážajú infračervené žiarenie a znižujú tak teplotné rozdiely medzi povrchom a vnútornou časťou profilu. Na uľahčenie spracovania majú fólie RENOLIT EXOFOL PFX na zadnej strane ešte vrstvu primeru.

Symbolom kvality produktov RENOLIT sú dlhé záručnej lehoty. Ich dĺžka vždy závisí od dvoch faktorov – na zvolenom type fólie a samozrejme na klimatických podmienkach prostredia, v ktorom sú používané. Novinkou je v tomto kontexte celosvetovej predĺženie záručnej doby na fólie RENOLIT EXOFOL FX na dobu až 20 rokov. U ostatných typov fólií sa záručná lehota pohybuje medzi 10 až 20 rokmi.

RENOLIT Tábor s.r.o.
Farského 888/15
390 02 Tábor, Česká republika
e-mail: tabor@renolit.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti RENOLIT Tábor, s.r.o.