image 99868 25 v1
Galéria(3)

ALUMISTR ponúka zasklenie i na závesné balkóny

Partneri sekcie:

Zasklievací systém si doteraz mohli dopriať len majitelia betónových balkónov či lodžií. Teraz sa zákazníkom prvýkrát predstavuje závesný balkón s oceľovou konštrukciou, ktorý možno doplniť zasklením zvyšujúcim komfort bývania.

vasvafoto 01 B
Foto6 pekstra 4

Oceľ skombinovaná s hliníkom

Novinka je výsledkom spolupráce dvoch lídrov českého trhu – najväčšieho výrobcu zasklievacích systémov – spoločnosti ALUMISTR – a najväčšieho výrobcu závesných balkónov – PEKSTRA. Závesný oceľový balkón má hliníkový plášť a zábradlie, na ktoré možno osadiť zasklenie a zaistiť si tak ochranu proti hluku, prachu, exhalátom i nepriazni počasia. Zasklievací systém s dlhou životnosťou navyše znižuje tepelné straty, má elegantný dizajn a jeho prevádzka je bezúdržbová, čím zvyšuje komfort bývania.

Montáž i v náročných podmienkach

Závesné balkóny sú konštrukčne výhodné riešenie, ktoré sa zaobíde bez zložitej administratívy. Nevyžadujú zabratie pozemku okolo domu, čomu niekedy bránia prechádzajúce inžinierske siete, a svojou hmotnosťou nadmerne nezaťažujú statiku. Ich montáž si nevyžaduje špeciálne žeriavy ani príjazdové cesty, takže ju možno realizovať aj na obmedzenom priestore. Závesné balkóny je teda možné namontovať i na domy, v prípade ktorých betónové balkóny z rôznych dôvodov neprichádzajú do úvahy. Od tohto roka si ich zákazníci môžu navyše doplniť zasklievacím systémom podľa vlastného výberu.

Rozšíri sa plocha

Vďaka závesnému balkónu možno zároveň významne rozšíriť úžitkovú plochu bytu. Predsadené balkónové konštrukcie PEKSTRA umožňujú zväčšiť plochu existujúcej lodžie či balkóna až o meter do hĺbky. V ponuke sú dve technické riešenia. Pri lacnejšom variante s podlahovým prechodom sa pred lodžiu zavesí oceľový balkón. V druhom prípade sa do lodžie vloží nová jednoliata podlaha. Užívateľ tak získa celistvú rovnú plochu, ktorá môže byť oproti tej pôvodnej hlbšia aj širšia. Podlaha PEKSTRA sa potom oplášti hliníkovým systémom ALUMISTR, ktorý je pripravený na následné zasklenie.

Spolupracujte s profesionálmi

Balkóny z kombinácie ocele a hliníka sú ľahké a štandardne sa montujú na panelové domy. Kotvia sa priamo do panelu, zatiaľ čo pri tehlových domoch je potrebný svorník. V každom prípade musí stavbu najprv posúdiť statik, ktorý určí vhodné riešenie a maximálne rozmery balkóna. Najjednoduchšie je obrátiť sa priamo na profesionálov, ktorí sa postarajú o technickú dokumentáciu a všetky ďalšie náležitosti. Súčasťou ponuky spoločností ALUMISTR a PEKSTRA je odborné poradenstvo – ako technické, tak aj dizajnové.

A výsledok potom môže vyzerať napríklad takto. Ako sa vám páči? 

www.alumistr.cz

ZDROJ: PR článok spoločnosti ALUMISTR SE