Fasádne panely StoDeco objekt Kleiner Ritter 02
Galéria(6)

Plastická fasáda miesto masívneho dreva na bytovom dome v historickom centre starého Frankfurtu

Partneri sekcie:

Trojrozmerné fasádne prvky StoDeco z minerálneho granulátu Verolith, ktoré na slovenskom trhu ponúka spoločnosť Sto Slovensko, predstavujú vďaka svojim vlastnostiam a ponuke sériových aj na mieru vyrobených dielov ideálnu cestu k dokonale realizovaným fasádnym profilom, šambránam, rímsam, oblúkom, bosážam a ďalším dekoratívnym prvkom fasády.

Pri obnove historickej fasády alebo tvorbe moderných návrhov sú prvky StoDeco ideálnou voľbou

Prvky StoDeco sa dajú použiť na všetky pevné podklady, na silne zateplené fasády aj na predsadené odvetrávané fasády. Dajú sa použiť na vytvorenie línií alebo ohnísk pozornosti, výborne sa hodia aj pre návrhy ríms, dekoratívnych šambrán alebo k navrhovaniu celých povrchov.

Nezáleží, či je predmetom projektu historická fasáda, alebo moderný a originálny dizajn fasády. Architektom, pamiatkarom, investorom aj realizačným firmám dávajú istotu, že s nimi zrealizujú fasádu podľa vlastných predstáv a potrieb.

Fasádne panely StoDeco objekt Kleiner Ritter 01
Fasádne panely StoDeco objekt Kleiner Ritter 02
Fasádne panely StoDeco objekt Kleiner Ritter 03
Fasádne panely StoDeco objekt Kleiner Ritter 04
Fasádne panely StoDeco objekt Kleiner Ritter 05
Fasádne panely StoDeco

Historicky primerané, ale nie historizujúce zaobchádzanie s tradičnou architektúrou starého centra nemeckého veľkomesta na fasáde nového bytového domu

Architektonická kancelária Franken bola v roku 2011 poverená návrhom novej obytnej budovy s ateliérmi vo Sachsenhausene, historickom centre starého Frankfurtu.

Vzhľadom na to, že existujúca skupina domov nemohla byť udržiavaná pri zachovaní ich typických fasád s hrázdeným murivom, rozhodli sa architekti zahrnúť pôvodnú konštrukciu s drevenými nosnými trámami do svojho návrhu abstraktným spôsobom. Pomocou digitálneho algoritmu navrhli skicu fasády, ktorá naznačuje umiestnenie starých trámov. Tak vznikla plastická fasáda.

Pre realizáciu návrhu musela byť vyvinutá metóda, pri ktorej bol vzor, kopírujúci vzhľad hrazdeného domu, vyfrézovaný v masívnych fasádnych paneloch StoDeco. Celkovo bolo pre projekt „Kleiner Ritter“ (Malý rytier) vyrobené 144 rôznych fasádnych panelov.

Fasádne panely StoDeco objekt Kleiner Ritter 05

Výsledkom je historicky primerané, ale nie historizujúce zaobchádzanie s tradičnou architektúrou daného miesta. „Konštrukcia“, plastická fasáda, je vidieť len pri zatienení a v závislosti na dennej dobe a perspektíve.

Fasádne panely StoDeco na objekte „Kleiner Ritter“ sú vyrobené z materiálu Verolith, ktorý tvorí z viac ako 90 percent ľahká prírodná látka vulkanického pôvodu zvaná perlit, a ktorý sa pod tlakom lisuje do základného polotovaru.

Výsledkom sú lišty, panely a objekty, ktoré môžu byť navrhnuté presne podľa požiadaviek zákazníka. „Roztrasené“ línie u frankfurtského objekte Kleine Ritter sú dobrým príkladom individuálnych dizajnových možností plastických fasádnych prvkov StoDeco.

Fasádne panely StoDeco objekt Kleiner Ritter 03

Vyžiadajte si zadarmo vzorky StoDeco prvkov z Verolithu

Stačí vaše rýchla registrácia na www.sto.sk/fasády a spoločnosť Sto Slovensko vám zadarmo zašle ukážku StoDeco prvkov z minerálneho granulátu Verolith.

Fasádne panely StoDeco

ZDROJ: PR článok spoločnosti STO Slovensko, s.r.o