Fasáda univerzity vo Švajčiarskom meste Luzern s prevetrávaným fasádnych systémom StoVentec R.

Maximálna sloboda pri návrhu prevetrávanej fasády s omietkou

Partneri sekcie:

Sto už viac ako 30 rokov vyvíja predsadené prevetrávané fasádne systémy StoVentec, ktoré sú vysoko uznávané kvôli ich funkčnosti a širokým možnostiam povrchových úprav – či už varianty bezškárové alebo s priznanými škárami. Záleží len na vás, či zvolíte na povrch fasády omietky, sklo, sklenenú mozaiku, fotovoltické panely, obklady z prírodného kameňa, keramického obkladu či ich kombinácie.

Takmer žiaden iný systém neponúka toľko možností pre navrhovanie prevetrávaných fasád s povrchom tvoreným omietkou ako StoVentec R. Môžete si vybrať, či chcete mať hladkú alebo hrubú textúru omietky, matné alebo lesklé povrchy, rovnako ako individuálne farby. Dajú sa vytvoriť jedinečné textúry – od jemnej po hrubé, lineárne a grafické textúry.

Koncertná a kongresová sála “Infanta Dońa Elena” v Águilas, Španielsko. Použité fasádne riešenia: StoVentec R s omietkou Stolit® K 3.0, konkávna podkladová konštrukcia, StoTherm Classic®, StoMiral®, StoColor Jumbosil
Koncertná a kongresová sála “Infanta Dońa Elena” v Águilas, Španielsko. Použité fasádne riešenia: StoVentec R s omietkou Stolit® K 3.0, konkávna podkladová konštrukcia, StoTherm Classic®, StoMiral®, StoColor Jumbosil |

Omietka ponúka rad fascinujúcich možností pre návrh fasád z hľadiska formy, farby a štruktúry

Možno ju použiť v individuálnych návrhoch a aplikovať pri použití širokej škály nástrojov a aplikačných techník. Samozrejme existuje viac ako jeden typ omietky. Sto dodáva organické a silikónovo živicové omietky, omietky s technológiou lotosového efektu® a minerálne a silikátové omietky. Povrchy od hladkých po veľmi hrubé môžu byť vytvorené pomocou rôznych typov omietok (tupované, ryhované a omietky s individuálnou textúrou) s rôznymi veľkosťami zrna. Môžete sa tiež rozhodnúť, či má byť vzhľad hladký alebo matný a môžete si vybrať z celej dúhy farebných odtieňov.

Múzeum baníctva v nemeckom meste Bochum.
Múzeum baníctva v nemeckom meste Bochum. |

StoVentec R má ešte ďalšie prednosti: s jeho flexibilnou nosnou doskou je vhodný pre zaoblené či zakrivené fasády

Naviac je tento systém nehorľavý a umožňuje použiť prevetrávanú fasádu s omietkou na výškových budovách. Investorovi pritom systém StoVentec R prináša všetky dobre známe výhody prevetrávaných fasád – vďaka konštrukčnému oddeleniu izolácie a opláštenia s ochranou pred vplyvmi počasia sú predsadené prevetrávané systémy energeticky účinné, trvanlivé a ekonomicky efektívne. A k vyššie uvedenému pridajte dokonalú ochranu proti vlhkosti a pred poveternostnými vplyvmi a výbornú zvukovú izoláciu.

Ďalšie informácie o systéme StoVentec R nájdete na www.sto.sk/fasady.

Obchodné centrum Letmo v českom Brne s prevetrávanou fasádou od spoločnosti Sto.
Obchodné centrum Letmo v českom Brne s prevetrávanou fasádou od spoločnosti Sto. |

ZDROJ: PR článok spoločnosti STO Slovensko, s.r.o.