Gerlach Rezort

V Gerlachove pribudnú stovky apartmánov aj rekreačná vybavenosť

Developer VI Group pripravuje rozsiahlu v podtatranskom regióne výstavbu apartmánového bývania s občianskou vybavenosťou.

Rezidenčná výstavba v severozápadnej časti obce Gerlachovo s tisíckou obyvateľov je určená na celoročné bývanie. V prvej etape projektu Gerlach Rezort by malo pribudnúť 223 apartmánov.

Apartmánové domy budú mať 4-nadzemné podlažia so sedlovou strechou, ktoré podľa developera zapadajú do zástavby v lokalite. V architektonickom výraze a materiáloch sú využité moderné riešenia, v detailoch, napríklad na zástene balkóna, nájdeme znaky prvkov miestnej ľudovej architektúry.

Keďže sa stavba nachádza v prostredí, kde počas roka často sneží a priemerné ročné teploty sú nižšie, developer použije vhodný materiál a technické riešenia. „Apartmánové domy sú navrhnuté tak, aby boli kompaktné, s čo najmenším rizikom tepelných mostov,“ priblížil. Materiály budú nadštandardne odolné proti poveternostným vplyvom. Sadové a parkové úpravy budú v duchu tzv. lesnej záhrady.

Gerlach Rezort
Gerlach Rezort | Zdroj: VI GROUP

Štyri bloky pozostávajú z2 až 3 domov so samostatnými vchodmi. Na fasáde sa striedajú dva druhy dreveného obkladu a omietky. „Vzniká tak zaujímavá hra troch materiálov a z každého uhla pohľadu sa naskytá iný vizuálny vnem,“ vysvetľuje developer.

Stavba má platné stavebné povolenie a v podrobnejšom stupni je rozpracovaná projektová dokumentácia. Výstavba prvej etapy sa začína v prvom štvrťroku 2023 a jej ukončenie je naplánované o dva roky neskôr. Apartmány sú väčšinou dvoj- až trojizbové, ale v ponuke sú aj veľkorysejšie dispozície. Druhá a tretia etapa budú v porovnateľnom objeme, uviedol developer.

Časť klientov si kupuje apartmán ako investíciu. Developer avizuje, že im ponúka možnosť zabezpečiť prostredníctvom hotelového programu prenájom apartmánu v čase, keď ho neplánujú používať. „Vo Vysokých Tatrách je stále nedostatok moderných, rekreačných rezortov, ktoré by poskytovali kvalitnú občiansku vybavenosť,“ uviedol pre ASB developer.

V prvej a druhej fáze projektu je naplánovaná výstavba apartmánov. Tretia fáza zahŕňa výstavbu hotela a občianskej vybavenosti, ku ktorej patria športové ihriská, wellness, detské ihrisko, reštaurácia či kaviareň. Projekt okrem aktívneho oddychu a relaxu v prírode má ambíciu zvýšiť úroveň turistického ruchu a počíta s vybudovaním námestia vhodného na podujatia v obci Gerlachov.

Gerlach Rezort
Gerlach Rezort | Zdroj: VI Group

Komplex apartmánových domov, Gerlach Rezort, Gerlachov, okres Poprad

Investor: VI Group Gerlachov
Počet apartmánových jednotiek v prvej fáze: 223
Počet parkovacích miest v prvej fáze: 320
Stav: právoplatné stavebné povolenie