Realitné fórum 2
Galéria(6)

Realitné fórum – Jeseň 2019: Má zelená výstavba zelenú?

Jarné Realitné fórum ukázalo nový trend v prístupe magistrátu hlavného mesta k developerským projektom. Budú transparentná komunikácia a proaktívna činnosť pokračovať? Aký vplyv na realitný trh bude mať nový stavebný zákon, makroekonomické zmeny a zmeny v preferenciách klientov? Odpovede prinesú erudovaní spíkri počas podujatia Realitné fórum – Jeseň 2019, ktoré sa bude konať už 7. novembra v Austria Trend Hotel Bratislava.

Košatá diskusia sa očakáva hneď v prvom rannom bloku Realitného fóra, keďže sa bude venovať novému systému realizácie zmien a doplnkov Územného plánu Bratislavy a Metropolitnému inštitútu Bratislavy. Bratislavský magistrát už od nástupu nového vedenia inicioval viaceré zmeny. Je podstatne aktívnejší, dynamickejší ako v minulosti a plánuje využívať súdobé nástroje, najmä z oblasti digitalizácie. Diskusný panel bude moderovať zástupca Inštitútu urbánneho rozvoja.

Realitné fórum 2
Realitné fórum
Realitné fórum 3
Diskusia na Realitnom fóre
Realitné fórum 4

Aký dopad bude mať na realitný trh nový stavebný zákon, ktorý bude v aktuálnej podobe pravdepodobne schválený? Na to sa pokúsia odpovedať v druhom bloku špecialisti z odboru práva z renomovaných spoločností SPB, TPA a Dentos. Účastníci konferencie sa dozvedia aj aktuálne zmeny v judikatúre a daniach v roku 2020 súvisiacich s realitným biznisom.

Personálne hodnotné je obsadenie tretieho diskusného panelu, ktorý odpovie na otázky ohľadom makroekonomickej situácie v európskom kontexte a na Slovensku. Ján Beka z Národnej banky Slovenska, Marek Gábriš z ČSOB, Alojz Šimičák zo spoločnosti KOOPERATIVA poisťovňa a.s. a Branislav Žúdel z Ministerstva financií Slovenskej republiky budú rozoberať dopady súčasného a budúceho vývoja ekonomiky na realitný trh, investície do realitných projektov, ale aj očakávané riziká a faktory, ktoré je potrebné sledovať.

Záver konferencie bude opäť patriť výsostne aktuálnej téme. Zatiaľ čo minule ňou bolo nájomné bývanie a jeho akútny nedostatok, jesenné Realitné fórum sa bude zaoberať zeleným developmentom. Majú tzv. „zelené“, teda environmentálne prívetivé projekty na Slovensku skutočne zelenú? Ako sú na tom s podporou od návrhu až po samotnú realizáciu? Tešiť sa môžete na diskusiu investora, architekta, certifikátora a realitného konzultanta.

Viac informácií a možnosť registrácie nájdete v tomto odkaze:
www.realitne-forum.sk/program-2-2019/