Partneri sekcie:

Na mieste bývalého cyklistického štadióna. Park Jama je na relax aj šport

image 96688 25 v1

Športové a relaxačné miesto JAMA sprístupnené uplynulý mesiac na mieste bývalého cyklistického štadióna malo patriť k hlavným predvolebným tromfom starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého. Investícia za 2 milióny eur nakoniec v súboji o bratislavského župana nezabrala naplno, hoci to bolo vo finále tesné...

Tento projekt obchádzali rôzne chýry: netransparentné financovanie, neustála zmena predmetu výstavby, boj o lukratívne pozemky – ale nakoniec z toho trochu prekvapujúco, aj vďaka hlasovaniu verejnosti, vzišiel ako víťaz športový park s relaxačným rozmerom.

Ten sa rozprestiera na rozlohe 17-tisíc štvorcových metrov, čo ho zaraďuje k Medickej záhrade a Sadu Janka Kráľa, ktoré Bratislavčania taktiež vyhľadávajú na oddych v meste. S výstavbou podľa víťazného architektonického projektu štúdia BAAR začali začiatkom tohto roka.

Park Jama / Zdroj: Miro Pochyba

Park Jama je rozdelený na dve zóny. V hornej „aktívnej“ zóne s mestskou zeleňou je vyhliadkové mólo, športové plochy, ale aj servisný objekt so zázemím, menšou reštauráciou a toaletami. V dolnej „relaxačnej“ zóne vznikli možnosti na aktívny či pasívny relax aj plochy zelene a lúčnych kvetov.

Ako sa uvádza v oficiálnych podkladoch, vybudovanie parku bolo financované z tzv. nórskych fondov sumou približne 1,2 milióna eur, zvyšných zhruba 800 000 eur išlo z rozpočtu mestskej časti.

Park Jama / Zdroj: Miro Pochyba
Ľudovít Petránsky