Trendy v oblasti stavby rodinných domov

Partneri sekcie:

V súčasnej dobe sú v rôznych oblastiach najpopulárnejšie riešenia, ktoré sú rýchle, ekonomicky výhodné a zároveň ekologické. To platí aj pre oblasť stavby rodinných domov. Ekologické v tomto prípade neznamená len to, že sú postavené z ekologických, teda recyklovaných materiálov, ale predovšetkým to, že na ich prevádzku je potrebný znížený objem energií.

Cenovo najvyhodnejsi model Gizmo od InovaDomy
Grand Family. Model  ktory pojme aj 3 generacie
Interier rodinneho domu Gizmo
Podorys domu Mondo od Inovadomy
tabulka

Nízkoenergetické stavby sa stavajú z kvalitných, trvácnych materiálov, ktoré sú priedušné a zároveň dobre izolujú, teda držia vnútornú teplotu. To predchádza vzniku tepelných mostov a následnému úniku tepla z budovy či prehrievaniu fasády v letných mesiacoch, čo navyšuje výdavky na vykurovanie či chladenie priestorov. „Za nízkoenergetický dom sa považuje ten, ktorého spotreba na vykurovanie je nižšia ako 70 kWh / (m2),“ hovorí odborník na konštrukciu technických stavieb a spolupracovník Slovenskej technickej univerzity so zameraním na tenkostenné oceľové profily, prof. Ing. Ján Hudák, CSc.  „Legislatívne snahy EÚ v oblasti stavebníctva smerujú k tomu, aby všetky domy mali pasívny štandard. Pasívna stavba je však finančne náročná, preto najlepším kompromisom medzi cenou a ekologickým prístupom je montovaný nízkoenergetický dom,“ dodáva prof. Hudák.

Pre budúcich majiteľov rodinných domov, ktorí majú prehľad o trendoch a chcú si vybrať trvalo udržateľné riešenie, je najlepšom voľbou oceľ. Je plnohodnotnou náhradou materiálov ako drevo či tehla. Navyše, oceľ nazývaná aj enviro-kov, je 100 % recyklovateľný materiál, s ktorým práca generuje minimum odpadu, čo z neho robí dokonca udržateľnejší materiál ako drevo.

Nízkoenergetické domy z oceľových prefabrikátov vyrábaných na mieru, ktoré sú už dlhšiu dobu obľúbenou a cenovo dostupnou voľbou od Nového Zélandu, USA, cez Škandináviu, Švajčiarsko až po Rakúsko, sa na kľúč stavajú už aj u na Slovensku. Špecialistom v tomto segmente je u nás spoločnosť InovaDomy, ktorá montované stavby realizuje s použitím oceľových profilov Steelong.

Tajomstvo nízkoenergetickosti InovaDomov spočíva v opláštení oceľovej konštrukcie stavebnými doskami, ktoré sa inštalujú sendvičovým systémom, sú odolné a vyrobené z ekologických materiálov. Izolácia umožňuje efektívne zateplenie, ktoré majiteľom ušetrí až 70 % energií potrebných na prevádzku domu. Inovadomy sa montujú z oceľových prefabrikátov, ktoré sú vyrobené na mieru konkrétnemu projektu. Rýchlosť stavby takéhoto domu preto neprekročí 60 dní.

POROVNANIE

Pre viac informácií kliknite na www.inovadomy.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Inova Domy, s.r.o.