Prví nájomníci komplexu LAKESIDE PARK sa môžu sťahovať v 2. štvrťroku 2008

Prví nájomníci komplexu s kancelárskymi priestormi LAKESIDE PARK, ktorý pribudne pri jazere Kuchajda v mestskej časti (MČ) Nové Mesto v Bratislave, sa budú môcť sťahovať v 2. štvrťroku 2008. Ráta s tým investor komplexu spoločnosť TriGránit Development Corporation a dodávateľ stavby firma Skanska, ktorí dnes položením kameňa rozbehli prvú etapu výstavby komplexu 4 veží – […]

Prví nájomníci komplexu s kancelárskymi priestormi LAKESIDE PARK, ktorý pribudne pri jazere Kuchajda v mestskej časti (MČ) Nové Mesto v Bratislave, sa budú môcť sťahovať v 2. štvrťroku 2008.

Ráta s tým investor komplexu spoločnosť TriGránit Development Corporation a dodávateľ stavby firma Skanska, ktorí dnes položením kameňa rozbehli prvú etapu výstavby komplexu 4 veží – LAKESIDE PARK. Prvá veža ponúka 24000 štvorcových metrov (m2) administratívnej plochy, obchodných priestorov a 500 parkovacích miest.

Moderný polyfunkčný komplex si vyžiada investičný náklad viac ako 100 miliónov EUR, v prepočte vyše 3,7 miliardy SKK. Podľa projektu z dielne kanadských architektov realizácia sa uskutoční v štyroch etapách. Súčasťou komplexu budú aj obchodno-obslužné priestory a 1800 parkovacích miest v troch podlažiach podzemných parkovísk.

Predseda predstavenstva slovenskej spoločnosti TriGránit Gábor Zászlós pripomenul, že investor komplexu LAKESIDE PARK sa etabloval ako prvý zahraničný subjekt v hlavnom meste SR ešte v roku 1995 a podpísal sa pod nákupno-spoločenské centrum Polus City Center a dve susediace administratívne veže Millennium Tower. Ďalej sa rozvíjajúci areál výškových administratívnych a rezidenčných stavieb okolo Kuchajdy tak vytvára nové mestské nákupno-spoločenské a rekreačné centrum. Vítajú ho nájomníci – firmy a obchodníci, ale aj obyvatelia MČ a ochranári životného prostredia, ktorí doteraz ani jeden projekt TriGránitu nenapadli, dodal starosta MČ Richard Frimmel.

Nadnárodná spoločnosť TriGránit, ktorá sa investorsky zameriava najmä na hlavné mestá strednej a východnej Európy, v Bratislave už doteraz investovala viac ako 100 miliónov EUR. Kde TriGránit podniká, spája svoje medzinárodné know-how s rešpektovaním miestnych architektonických zásad a požiadaviek trhu s nehnuteľnosťami, dodal Zászlós. Vzhľadom na konkurenciu na trhu s kancelárskymi nehnuteľnosťami v SR sa investorovi darí všetky vytvorené priestory obsadiť nájomníkmi a zabezpečiť bezproblémovú prevádzku.

TriGránit rozbiehal svoje prvé investičné aktivity v Poľsku, SR a ČR, etabluje sa už aj v ďalších krajinách Balkánu, Rumunsku, Rusku a na Ukrajine. V súčasnosti realizuje 30 projektov v hodnote 5 miliárd EUR v 12 štátoch sveta.

Zdroj: TASR

KategórieArchitektúra