Prečo Allplan?

image 96587 25 v1

Prečítajte si prečo inžinieri a architekti projektujú s Allplan Engineering a Allplan Architecture.

Prečo architekti projektujú v Allplane?

2D/3D/BIM – s Allplanom si nemusíte vybrať len jeden spôsob práce. Po celý čas projektu sú to spoločné dáta a kedykoľvek môžete robiť v 3D alebo 2D podľa potreby a uváženia. Žiadne prenosy dát alebo dodatočný program na dopracovanie výkresov nie sú potrebné. Allplan zároveň plne podporuje BIM procesy. 

Modelovanie a vizualizácie na najvyššej úrovni – vďaka modelovaciemu jadru Parasolid od Siemens PLM software a integrovanému CineRenderu od Maxonu sú modelovanie a vizualizácie priamo v Allplane na špičkovej úrovni. 

Komplexný integrovaný systém pre architektov a inžinierov umožňuje pracovať na projekte od prvého návrhu až po realizačné výkresy, samozrejmosťou sú presné výkazy výmer. 

Súčasťou Allplan 2018 sú bonusové dáta pre podporu lokálnych štandardov vytvorené v spolupráci s BIMTECH a BIMprojekt vrátane nových textúr, detailov, stavebných konštrukcií výrobcov a napojenia na kataster nehnuteľností. 

Prečo inžinieri projektujú v Allplane? 

Tvar konštrukcie a výstuž – Bez ohľadu na to, či podkladom pre vystužovanie je 2D konštrukcia alebo 3D model, prútová a sieťová výstuž môže byť uložená trojrozmerne. Takéto riešenie má veľa výhod v porovnaní s konvenčným 2D vystužovaním. Uloženie sa automaticky zobrazí vo všetkých príslušných pohľadoch a rezoch a prípadné zmeny, napr. vzdialenosti medzi výstužami, množstvá, atď., sú automaticky aktualizované vo všetkých pohľadoch a rezoch.

Najefektívnejšie vystužovanie betónových konštrukcií od jednoduchých až po zložité tvary, pre budovy aj inžinierske konštrukcie. Rýchle a spoľahlivé modelovanie výstuže, modifikácie a výkazy.

Komplexný integrovaný systém od návrhu architektúry až po výkresy tvaru a výstuže v jednom programe.

Najlepšie prepojenie so Scia Engineer a ďalšími statickými programami. S verziou Allplan Engineering 2018 je transfer dát so statickým softvérom SCIA Engineer vyriešený v jednom kroku stlačením tlačidla. Tým odpadá export a import modelov nosných systémov.

  

Viac o  Allplan Engineering a Allplan Architecture sa dozviete na našom webe www.allplan.com kliknutím sem.

Pre viac informácií nás môžete kontaktovať telefonicky T.: 02 / 49 251 120, e-mailom na info.sk@allplan.com alebo vyplnením kontaktného formulára tu »

  

ZDROJ: PR článok spoločnosti ALLPLAN Slovensko s. r. o.